SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A Covid mentális tüneteinek kezelése Bach virágcseppekkel

Berényi Mariann [cikkei] - 2021-04-20
Több, mint egy éve, hogy kitört a Covid világjárvány, aminek fizikai tüneteit sajnos egyre többen tapasztalják meg, illetve egyre több cikk is születik arról, hogy mire érdemes odafigyelni, ha valaki elkapja a betegséget.
Ám arról még kevés információnk van, hogy a Covidon átesett emberek milyen mentális tüneteket tapasztalnak a betegség után, amik sokszor heteken át is fennállnak. Ezekre a tünetekre jelenthet megoldást a Bach virágterápia és annak egyes eszenciái.

A Bach virágterápiát Dr. Edward Bach (1886-1936) fejlesztette ki, aki korát megelőző gondolkodású orvos volt. Pályafutása során a hagyományos orvoslástól eljutott a természetes gyógymódok kidolgozásáig, az érzelmi és lelki gyógyításig, amely összhangban van napjaink egészségmegőrzési irányzataival. Elmélete szerint a testi tünetek az érzelmekkel állnak kapcsolatban és a természetben megtalálhatók a betegség megelőzésének és gyógyításának eszközei, a gyógynövények, fák és virágok. Munkássága során 38 növény viselkedését figyelte meg és hasonlóságot talált az emberi viselkedéssel. (Pl. a mondás szerint „Reszket, mint a nyárfalevél”, vagyis szinte reszket a félelemtől. Ebben az esetben a nyárfával éppen a baljós, sötét félelmet lehet nagyon szépen oldani.)
A Covid több olyan mentális tünetet okoz, amire konkrét Bach eszenciák javasolhatók. Az alábbiakban összeszedtem ezeket a tüneteket, illetve a javasolt virágeszenciákat.

  • Sokan elvesztették a munkájukat, mások az albérletüket. Ez jelentős traumát okoz az egyén életében, ezért erre mindenképpen érdemes ernyős madártejet szedni. (Ami egyébként pont ezekben a napokban virágzik.)
     
  • Az emberek többségének jelentősen leszűkült az élettere a karantén miatt. Márpedig patkánykísérletekkel bizonyították, hogy a leszűkült élettérben megnő az agresszió és a türelmetlenség, ezért ezt a cseresznyeszilva illetve a nebáncsvirág eszenciák tudják csökkenteni.
     
  • Ha már úgy érezzük, hogy belefásultunk ebbe az egészbe, nem bírjuk már tovább, minden nap ugyanaz történik és semmi változás, sőt, még azt se látjuk, hogy hol a vége, akkor érdemes gyertyánt, illetve vadrózsát szedni. A gyertyán jobbára a fizikai monotonitást enyhíti, míg a vadrózsa inkább a szellemi tompaságot és a lemondást.
     
  • Ha ennél is nagyobb a baj, és csalódottnak, csüggedtnek érezzük magunkat, akkor erre a tárnicsot ajánlom, ha viszont reménytelennek, hitehagyottnak érezzük magunkat (magyarul úrrá lett rajtunk a depresszió), akkor szedjünk sülzanótot.
     
  • Szorongásra a már említett rezgőnyarat, illetve a bohócvirágot ajánlom, a körbenjáró gondolatokra a fehérvirágú vadgesztenyét, amikor az ember képtelen kikapcsolni az agyában kergetőző negatív gondolatokat. (Ez utóbbi miatt egyébként sokan képtelenek elaludni, a fehérvirágú vadgesztenye viszont erre is megoldást nyújt.)
     
  • A szeretteinkért való túlzott aggódást pedig vörösvirágú vadgesztenyével enyhíthetjük.

Végezetül egy tanács. Ott, ahol többen laknak együtt, érdemes mindenkinek adni keveréket, mert tapasztalataim szerint így hatványozottan nő a pozitív hatása ennek a csodálatos, gyógyító eszenciának.
A Bach eszenciák beszerezhetők nagyobb, homeopátiás szereket is áruló patikákban vagy egészségmegőrző weboldalakon.

Nyitókép: stux képe a Pixabay -en.

Berényi Mariann


Berényi Mariann
Bach virágterápia tanácsadó, parapszichológus

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja