SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A boldog élet titka

Németh Nóra [cikkei] - 2020-10-26
Mennyit hallgattuk nagyapáinkat ismételgetni, hogy "Bezzeg, amikor én voltam fiatal...", vagy "A régi szép időkben..." és az elengedhetetlen "Ezek a mai fiatalok..." kezdetű mondatokat. Mindegyik előbb utóbb oda lyukadt ki, hogy a mi kényelmes életünkhöz képest nekik milyen kevés adatott meg régen, és mégis boldogok voltak.

Ezekre a dolgokra általában csak a szemünket forgatjuk, pedig az igazság az, hogy kutatások bizonyítják, hogy tényleg boldogabbak voltak, mint mi.

Őrült tempóban változik a világ és ahhoz, hogy az ember sikeres lehessen benne, alkalmazkodnia kell, méghozzá gyorsan. Az alkalmazkodás egy nagyon jó dolog, csakhogy ebben az esetben egyet jelent azzal, hogy természetesnek veszünk dolgokat. Természetesnek venni valamit pedig ahhoz vezet, hogy elfelejtünk hálásnak lenni érte.

Természetes, hogy van internet, van okos telefon, TV, busz, autó. Az ember akár elutazhat egzotikus tájakra néhány óra alatt. Ha éhesek vagyunk, lemegyünk a boltba és finomabbnál finomabb csemegék közül válogathatunk. Ezek a dolgok olyannyira természetessé váltak számunkra, hogy felháborodunk és boldogtalanok leszünk, ha valamiért épp nem elérhetőek.

Kutatások szerint az idős emberek boldogságának fő mozgatórugója az, hogy egyre értékesebb számukra a hátralévő idő, így hálásak tudnak lenni mindenért, amijük van. Ez a pozitív gondolkodás kihat a teljes hangulatukra és világnézetükre, így válnak ők boldogabbá.

Felmerül ezek után a kérdés: Hogy építhetjük ezt bele mi a rohanó életünkbe?
Ez egy nagyon egyszerű technikával megvalósítható! A lényeg a következő:

Kezdjünk el hálanaplót vezetni. Minden este lefekvés előtt írjunk bele 3 dolgot, ami aznap történt és hálásak vagyunk érte. Ha ezzel megvagyunk, írjunk egy mondatot mindegyikhez, hogy melyik miért történt.
Ennyi az egész.

Nagyon egyszerű módszer, de működik. Ahogy a diétáknál is, az első hetet végigcsinálni a legnehezebb, de garantáltan megéri. Na és honnan tudni, hogy működik? Roppant egyszerű: elkezdünk azon gondolkodni, mi az, ami minket boldoggá tesz. Ezt ugyan megtesszük időről időre egyébként is, viszont eddig nem adtunk teret ennek a folyamatnak minden nap. A legboldogabb emberek egyik titka az, hogy időt szánnak a jó dolgok értékelésére.

A naplót vezetve előbb-utóbb felfedezhetünk majd ismétlődő tételeket. Olyanokat, mint például a barátokkal, töltött idő, vagy családi programok. Ezekből nagyon könnyen írhatunk egy listát és már a kezünkben is van saját boldogságunk kulcsa. Következő lépésként próbáljunk minél többet az életünkbe építeni ezekből a dolgokból. Erre jó módszer, ha beírjuk őket a naptárunkba, ugyanis azokat a programokat, amiket felírtunk a naptárba kevésbé vagyunk hajlamosak lemondani.

Szeretnél egy boldogabb életet élni? Adj ennek a módszernek egy esélyt és kezdd el gyűjteni esténként azt a 3 dolgot, amiért aznap hálás voltál.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja