SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csak pozitívan?

Móra Klára [cikkei] - 2019-08-14
Se szeri, se száma a bölcs tanácsoknak, különösen, mióta a közösségi oldalak korlátlan teret adnak a bölcseletnek, a blogírásnak, a közösségépítésnek, a véleménynyilvánításnak. És ez így is van jól. Akkor nehéz eligazodni, amikor problémánk adódik, azt sem tudjuk, hova kapjunk, a megoldásról pedig végképp fogalmunk sincs. Ilyenkor nyújtanak kapaszkodót a pozitív gondolkodásra buzdító írások, posztok, cikkek. Tökéletes! Csakhogy pozitív gondolkodás, mint olyan, nem létezik...

Törekedhetünk arra, hogy a dolgok könnyebb végét fogjuk meg, hogy hamar elfelejtsük a problémát kiváltó okot, vagy éppen a tökéletesnek hitt megoldást válasszuk, vagyis tegyük könnyebbé az életet, és lássuk meg mindenben a pozitívumot. Ha tudatosak vagyunk, és nem kapaszkodunk bele a problémába (ami adott esetben sok együttérző és helyeslő véleményt is kivált – Igazad is van! Így kell ezzel elbánni! Megérdemli! stb.), nem másokban keressük a probléma forrását, nem vádaskodunk, nem a külvilág az oka mindennek, mert mi tökéletesek vagyunk, van esélyünk, hogy nem ragadunk a múltban, képesek vagyunk a jelenben lenni, és a dolgok máris könnyebbé válnak.

A pozitív gondolkodás természetesen kívánatos, jó, szolgálja az egészségünket, mentesít a túlzott stressztől, igen ám, de a gondolataink túlnyomó többségét nem tudjuk irányítani, uralni, hiszen a tudatalatti elménk vezérli az életünket, mégpedig az ott rögzített programok, emlékek, ítéletek, vélemények. A tudatos elme 15 bit/mp információt képes fogadni, míg a tudatalatti elme a létező kb. 11 milliót. A különbség magáért beszél. A pozitív gondolkodás, illetve maga a gondolkodás is csak apró töredékét képes kezelni az elme felé áramló információnak.

Vannak persze technikák, hogy a tudatos gondolkodás idejét növeljük, kitoljuk, de tekintettel az információ mennyiségére, könnyen belátható, hogy ez is csak szerény próbálkozás az ún. pozitív gondolkodás megvalósítására.

Mi hát a megoldás? A nyilvánvalóan egyre nehezebben élhető élet, az egyre több konfliktus, a viharos sebességgel növekvő számú természeti katasztrófák jelentik a véget? Nem. Ellenkezőleg! A tudatosság a kulcs, az egyetlen megoldás minden problémánkra. A saját életünk tudatos átélése, a jelenben maradás, a belső béke az, ami megváltoztatja a világot. Csak ha mi változunk, akkor változik meg a világ, és nem fordítva.

Nincs annál pozitívabb dolog a földi életben, mint a béke. A béke megold minden viszályt, még a látszólag kezelhetetlennek tűnő problémákat is, mint például a természeti katasztrófákat. Hogyan? Azzal, hogy másképp tekintünk rá. A problémákat lehetőségekként kezeljük. Meglátjuk az egyre kevésbé tagadható, inkább nyilvánvalónak látszó tényt: van az emberénél magasabb intelligencia, amely a galaxisokat, a természetet, magát az embert teremtette. Mindenkinél jobban ismer minket, mindenre tudja a megoldást, mindig kéznél van, amikor szükségünk van rá.

Amint elkezdünk magunkban békét teremteni, megváltozik minden. A békés ember békével fogad mindent. A békés emberek nem harcolnak, nem gyűlölködnek, nem lázítanak – egyszerűen sikeresek. Minden áramlik az életükbe, ami szükséges. És hamar belátható, hogy sokkal kevesebbre van szüksége mindannyiunknak, mint hisszük. A legnagyobb szükség pedig a saját békénkre van, a békénk, a személyes békénk jelenti magát a boldogságot.

Igyekezhetünk tehát pozitívan gondolkodni, és tegyük is, amikor képesek vagyunk figyelni a gondolatainkra, a nap 24 órájának abban a kis hányadában. A többit, az időnk lehető legnagyobb részét szánjuk a belső munkára! Nem megy estéről reggelre, nem megy egyik napról a másikra, de igenis teremthető másfajta valóság, nem csak a gyűlölet, az ellentétek, a szélsőségek világa. A vonzás törvénye működik. Ha hálásak vagyunk azért, amink van, még többet vonzunk be abból, amiért hálát adhatunk. Ha békétlenkedünk, vádaskodunk, gyűlölködünk, lázítunk, a bumeráng hamar megfordul, és ott csap le ránk, ahol a legjobban fáj.

Van olyan út, ami mindenkinek működik világszerte, a belső béke művészete. Hawaiiról származik, évszázados bölcsesség, végtelenül egyszerű a gyakorlata, és úgy tűnik, valóban tudtak, tudnak valamit a hawaii emberek. Nem véletlenül mondjuk arra, ami tökéletes, hogy „tiszta Hawaii”. Bár nem mindenki szereti a túlságosan könnyű dolgokat. Mert az elme tiltakozik, persze, ami könnyű, ami egyszerű, az nem is működhet. Van erre cáfolat, a világ minden táján, fajra, nemre, korra, iskolai végzettségre való tekintet nélkül. Ez az élet legkönnyebb útja. Aki nem hiszi, próbálja ki, járjon utána. Minden megoldás bennünk van!

Kapcsolódó cikkeink:

Tehetségesnek vagy értéktelennek hiszi magát a szavaidtól? - a pozitív kommunikáció hatásai a gyerekekre

Móra Klára - Hooponopono, ősi hawaii problémemgoldó módszer

A pozitív pszichológia és az érzelmi intelligencia megismertetése

Utazás önmagunk felé - Gondolatok a zarándoklatról

Kép: freepik.es

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja