SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csak az akaraton múlik!

[cikkei] - 2004-03-17
Fogarasi Attila kisgyerekként irigykedve figyelte a különböző magazinokban szereplő izmos testépítőket. Ez a példa és testvére unszolása arra ösztönözte, hogy tizenhat évesen belevágjon a testépítésbe.
–  Vékonyka testalkatú gyerek voltam. Éppen ezért először a testsúlyomat, majd később az izomzatomat akartam növelni. Hetente többször lejártam edzeni, közben beszélgettem a sportágat régebben űzőkkel. Az ő példájukon láttam, hogy a megfelelő eredményhez vezető út nem csak annyiból áll, hogy lemegyek a konditerembe és edzek, hanem a táplálkozásra, a pihenésre is oda kell figyelnem - idézi fel Attila.
– Ekkor még nem voltak személyi trénerek, de ma már igen. Miben tud a szakember segíteni?
– A sportolás megkezdésekor mindenképpen javasolnám a személyi tréner igénybevételét, aki a gyakorlatok intenzitásáról, gyakoriságáról és helyes kivitelezéséről tud hasznos tanácsokat adni. A gyakorlatok helytelen végrehajtásából később komoly ízületi problémák és komolyabb sérülések alakulhatnak ki. Könnyebb edzeni, és persze hatékonyabb is, ha egy hivatásos edző segít, ráadásul az ember sokkal inkább késztetést érez arra, hogy bizonyítson, ha valaki mögötte áll.
– Mi történik akkor, ha felkeresünk egy szakembert?
– A vendég elmondja a céljait, majd tájékoztatást kap, hogy miként történik a közös edzés, s hogy milyen utat is kell követnie a céljai eléréséhez. Ezután az edző felméri az erőnléti állapotát, majd meghatározza, hogy mennyi idő alatt érhető el a kívánt cél. Ennek alapján dönti el az ügyfél, hogy igénybe veszi-e a szolgáltatást. Fontos, hogy olyan szakembert válasszunk, akiben megbízunk, és akinek - az étkezésre és az edzésre vonatkozó-  tanácsait betartjuk.
– Mennyibe kerül mindez havonta?
– Ez klubonként és edzőnként különbözõ: 15.000 és 40.000 forint között változik, van, ahol ez az összeg magában foglalja a kondibérlet árát, és van, ahol külön kell fizetni. Ez utóbbi 4000 forint plusz költséget jelent.
– Mennyit kell hetente edzeni?
– Heti háromszor negyvenöt perc bőven elég. Igaz, ez az életkortól is függ, azaz minél idősebb valaki, annál kevesebbet kell edzeni, és annál több pihenésre van szükség. – Az egészséges táplálkozás valóban drága?
– Ez évszaktól függ. A diétánál a zöldségek fogyasztása nagyon fontos, amelyekhez nyáron sokkal olcsóbban hozzájutunk, mint télen. Viszont a húsok fogyasztása mindig elég magas költséggel jár, ami persze elengedhetetlen. A céljaink elérésében vagy szerepe van a jó minőségű és ízű táplálék-kiegészítők fogyasztásának, amit akár étkezés helyett is használhatunk.
– Igaz, hogy konditermi edzés mellett - a változatosság érdekében -  érdemes mást is sportolni: futni vagy kerékpározni?
– Igen, de a mai fejlett világunkban már a konditermek is  felszerelkeztek olyan aerob-típusú gépekkel, amelyek pótolják a szabadban való futást vagy kerékpározást, és így akár télen  - vagy rossz idő esetén nyáron - is tudjuk folytatni a megkezdett munkát, csak az akaraton múlik. 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja