Járjunk színházba, hogy friss maradjon az elménk!
Az enyhe kognitív károsodás egy olyan jelenség, amelyet a szakemberek valahol az öregedéssel járó természetes szimptómák és a demencia között helyeznek el. Tünetei között szerepel a feledékenység, a szétszórtság és a koncentrációs képesség romlása.
Amerikai tudósok szerint az egyik leghatékonyabb fegyver a probléma ellen a rendszeres színházba járás.
Azért rendkívül hasznos ez a szabadidős tevékenység, mert így az idős ember egyrészt kimozdul, emberek közé megy, másrészt viszont az elméjét is használnia kell, hogy kövesse és értelmezze a darabot.
„Mindkét tevékenység fontos része annak, hogy az idős ember mentálisan friss maradjon. A demencia sajnos globális probléma, és komoly megterhelést jelent a gondozók mellett az egész társadalom számára is” – mondja a kutatást vezető dr. Yonas Geda, a Mayo Klinika munkatársa.
A szakemberek 1929 olyan 70 éven felüli idős embert vizsgáltak, akik kognitív értelemben teljesen normálisnak számítottak a kezdetekkor. Mint kiderült, évek múltán azok a páciensek kerülték el a kognitív károsodás tüneteit, akik rendszeresen stimulálták agyukat színházi előadásokkal, illetve egyéb hasonló tevékenységekkel.
Forrás: http://mipszi.hu
Fotó: https://commons.wikimedia.org
Közösségi hozzászólások: