SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 módszer szemhéjplasztika helyett

Családinet [cikkei] - 2016-06-29
A szemhéj lelógó, megereszkedett bőre nem csak fáradtabbnak, de idősebbnek is mutatja az arcot. Sutka Beáta, az Oxygen Medical Ultherapy specialistája szerint szemhéjplasztika nélkül is lehet javítani ezen a komoly kozmetikai problémán.

Miért ereszkedik meg a szemhéj bőre?

Az esetek nagy részében nem születünk megereszkedett, lógó szemhéjjal, a jelenség mindössze annak „köszönhető”, hogy idővel a bőr elveszti tartását és rugalmasságát, csökken a kollagén termelődés. Ugyanakkor mindkét nem képviselői közt akadnak, akik keleties, takart szemhéjjal rendelkeznek, gondoljunk csak Renée Zellwegerre. A duzzadt szemhéj azonban átmeneti jelenség is lehet, ami a túl kevés folyadék- vagy túlzott só-fogyasztás, illetve a kialvatlanság miatt alakul ki. Ilyen tünetet okozhat még például a pajzsmirigy működésének zavara is. Bizonyos idegrendszert érintő betegségek miatt is csökkenhet a szemhéj izmainak tartása, így a szem álmosnak, az arc nyúzottnak tűnhet.
A lógó, petyhüdt szemhéj azonban - a puffadással ellentétben - tartós szépséghiba, ami még a sminkelést is nehézkessé teszi, hiszen a szemet nagyobbnak mutató színeket, vonalakat elfedi a megereszkedett bőr.
 

Nem csak a szemhéjplasztika segíthet a problémán


1. Tojásfehérje

A megtisztított, sminkmentes szemhéjra fektessünk egy tojásfehérjébe mártott vattát (amelynek nem szabad csöpögnie), és várjuk meg, amíg teljesen megszárad.

2. Kamillatea filter

A kamillatea gyulladáscsökkentő faktorokat tartalmaz (igaz, az érzékenyeknél szárító hatást is kifejt), így a szemet is nyugtatja, frissíti. A hatékonyság érdekében a rövid ideig beáztatott filtert tegyük rövid ideig a hűtőbe és igazán hidegen fektessük a szemhéjra 20 percig.

3. Aloe vera

Természetes hatóanyagokkal is revitalizálhatjuk a szemet. Mindössze 4 teáskanál joghurtot, ugyanennyi aloe vera gélt, 2 teáskanál zablisztet és 5 szelet hámozott, reszelt uborkát kell összekeverni és a pakolást 20 percig a szemhéjon hagyni, majd hideg vízzel lemosni. Ha nem szeretnénk pepecselni, az uborkaszelet önmagában is remekül hidratál. 

4. Hideg hatás

Egy jégkocka vagy egy hűtőben tartott evőkanál sokkoló hidegsége rövid távon összehúzza a bőrt és frissíti a fáradt szemet. Alkalmi megoldásként remekül beválhat.

5. Tartós megoldás

- A jelentősen megereszkedett, túl sok bőrrel fedett szemhéj látványos megoldása lehet a szemhéjplasztika, amely során eltávolítják a bőrfelesleget. Nem minden esetben van azonban szükség ilyen komoly, vágással járó beavatkozásra és sokan szeretnék is elkerülni a túl mesterkélt hatásokat – ismerteti Sutka Beáta, az Oxygen Medical Ultherapy specialistája. – A speciális, mélyreható ultrahangos kezelés jelenleg ez az egyetlen valóban hosszú távú megoldást ígérő esztétikai kezelés, amivel látványosan emelhető a szemöldök és a szemhéj. Az eljárás igazi „lunch time” beavatkozás, amely után nyugodtan folytatható a napi tevékenység. A kezelést követően azonnal érzékelhető a szemhéj tömörsége, "emelkedése", a végleges eredmény azonban a kollagén rekonstrukció miatt 2-3 hónap alatt alakul ki.

Forrás: http://www.oxygenmedical.hu
Fotó: dion gillard/flickr 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja