SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermekügyelet kereső weboldal indult

Családinet [cikkei] - 2015-12-10
Két barátnő összefogott és megcsinálta - Gyermekügyeleti rendek átláthatóan, egyszerűen, egy helyen.
A téli szünet közeledtével egyre jobban felpörögnek az események, a gyerekek is felszabadultabbak, és ilyenkor sajnos több baleset is történik.

A bajra nehéz felkészülni, de a stresszhelyzetben gyors segítséget nyújthat a gyermeksos.hu weboldal, ahol a szülő megtalálhatja a saját lakhelyéhez tartozó legközelebbi gyermekügyeletet, és további hasznos információhoz juthat, az ügyeletre érkezésig. Ez most különösen aktuális, hiszen a karácsonyi ünnepek alatt és az azt követő munkaszüneti napokon, a sürgősségi ellátásban, az ügyeleti rend lép életbe.

A munkám során minden nap tapasztalom, hogy a szülők milyen nehezen jutnak megfelelő információhoz olyan helyzetekben, amikor minden perc számít. Azért hoztuk létre ezt az oldalt, hogy többet ne kelljen az éjszaka közepén egyik kórházból a másikba bolyongani a beteg gyerekekkel, hanem egyből tudják a szülők, milyen problémával merre kell indulni. Azon dolgozunk, hogy az oldal ezután is mindig naprakész legyen. Keressük az együttműködési lehetőségeket, hogy első kézből kapjuk meg az aktuális információkat. – mondta Németh Franciska, gyermekápoló asszisztens, a gyermeksos.hu weboldal megálmodója.

Egyelőre Budapest és Pest megye ügyeleti rendje található meg az oldalon, de ha igény van rá, akkor természetesen idővel országos lesz. Az eddigi tapasztalatok alapján, Budapesten és Pest megyében volt nagyobb szükség arra, hogy segítsük a tájékozódást. Folyamatosan bővítjük az oldalt, tele vagyunk ötletekkel, de most a legfontosabb, hogy a felnőtt verzióval is minél hamarabb elkészüljünk. Igyekszünk az applikációkkal is, de az oldal már telefonon, most is tökéletesen működik. A weboldalon található összes telefonszám egy kattintással hívható, a térkép navigál a kórházig, könnyen kezelhető. Köszönet mindenkinek, aki részt vett ebben a projektben. Azt gondolom, hogy egy nagyon fontos weboldal született meg, amibe mindenki a tudását és a szívét tette bele. Az első pillanattól kezdve szerettük csinálni, de azt fel sem tudtuk fogni, hogy ilyen, miért nincs még. – mondta Kovács Barbara, a gyermeksos.hu társalapítója.

Az oldal készítéséhez felhasznált adatok forrása az Országos Mentőszolgálat által közzétett sürgősségi beutalási rend, valamint a készítők kitartó kutatómunkája.

Az ügyeleti rendeken kívül, dr. Kőnig Róbert gyermeksebész ad hasznos tanácsokat az ügyeletre érkezésig, valamint balesetmegelőzési és egészségmegőrzési tippeket is kaphat az oldalra látogató szülő.

Fotó: basketman/FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja