SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

9 tipp a kontaktlencséhez nyáron

Családinet [cikkei] - 2015-08-11
A kontaktlencsét viselőknek különösen óvatosnak kell lenniük a vízparton. A legfontosabb szabályokról dr. Tóth Eszter, az Oxygen Medical szemésze, kontaktológusa beszélt.

Szaporodó kórokozók

A kontaktlencsét viselőknek tisztában kell lenniük a víz melletti higiéniával. A szélsőségesebb időjárás és az árvizek miatt ugyanis egyre több vízben fejlődő kórokozó van jelen a környezetünkben. Ezek a kórokozók, beleértve az amőbákat, parazitákat, baktériumokat és vírusokat, veszélyeztetik a szem egészségét és akár vakságig fajuló komplikációkhoz is vezethetnek. 
 

Panasz nélkül is fontos a kontroll

Az egész évben elvárható körültekintést a nyári hónapokban még komolyabban kell venni. A tisztítás és az előírt lencsecsere mellett elengedhetetlen a rendszeres szemész szakorvosi ellenőrzés, még panaszmentesség esetén is. Így korán felismerhetővé és elkerülhetővé válhatnak a gyulladások, fertőzések, és az esetlegesen súlyos következmények - hangsúlyozza dr. Tóth Eszter, az Oxygen Medical szemésze, kontaktológusa.
 

A kontaktlencse-viselés 9 szabálya

  1. Ha lehet, ne kontaktlencsével menjünk a vízbe, vagy ha ez megoldhatatlan, viseljünk egynapos kontaktlencsét és úszószemüveget.
  2. Ha természetes-, vagy uszodavízzel érintkeztek, ki kell venni a lencséket és másnap újat kell felhelyezni.
  3. Az ápoló- és tárolószerek kiválasztásakor kövessük szemészorvosunk, kontaktológusunk tanácsát.
  4. Kizárólag a kontaktlencse tárolására gyártott folyadékokban tartsuk a lencsét, a csapvíz erre nem alkalmas.
  5. Mindig mossuk és szárítsuk meg alaposan a kezünket, mielőtt a szemünkhöz vagy a lencséhez nyúlunk. Adott esetben alkalmazhatunk kézfertőtlenítőt is.
  6. Ne vegyük a lencséket a szánkba, vagy ne nyálazzuk be őket, hiszen a nyál tele van baktériumokkal.
  7. A kontaktlencse kivétele után, de még a tároló folyadékba helyezése előtt tisztítsuk le a szennyeződéseket az ajánlott szerrel.
  8. Figyelni kell a tárolótok tisztántartására és rendszeres cseréjére is. Használat után a tokot tisztító folyadékkal kell átdörzsölni, majd megszárítani. A tárolószert minden használat után ki kell önteni a tokból.
  9. Az előírt hordási idő után is mindenképen újra kell cserélni a kontaktlencséket. A túlhordott lencse oxigénáteresztő képessége már lényegesen kevesebb, mint amire a szemnek szüksége van, ezért a szaruhártyán komoly elváltozásokat okozhat.

Forrás: www.oxygenmedical.hu
Fotó: marin/FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A ferde testhelyzetben való alvás előnyei

A ferde testhelyzetben való alvás egy enyhén döntött fekvőfelület révén hasznosítja a gravitációt. Az ötlet nem újkeletű: bizonyos állatfajok és már az ókori egyiptomiak is felismerték, hogy a fej kissé megemelt helyzete sokszor előnyösebb. A modern tudomány pedig megerősíti, hogy a 3,5-5 fokos szöggel megemelt ágy segítheti a jobb alvást, a regenerációt és a méreganyagok eltávolítását.

Egy anya megkéselte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulás után

A szülői szeretetnek a világ legbiztonságosabb helyét kellene jelentenie egy gyermek számára. Tragikus módon azonban előfordul, hogy éppen a gondviselők okoznak fájdalmat. Nemrégiben egy anya állítólag halálra késelte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulást követően.

Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után

Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.​

Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben

Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.

Évente 5 ezren halnak meg itthon vastagbélrákban, pedig szűréssel megelőzhető lenne a betegség (VIDEÓVAL)

Ugrásszerű növekedést mutat az utóbbi évtizedekben a vastag- és végbéldaganatok száma: Magyarországon mintegy kilencezer új vastagbéldaganatot diagnosztizálnak évente, és ez a második leggyakoribb halált okozó daganatos betegség, amely évente mintegy ötezer ember életét követeli. A már kialakult daganat felismerése mellett a betegség meg is előzhető az időben elvégzett vastagbéltükrözéssel (kolonoszkópia), és a daganatos elfajulásra hajlamos polipok eltávolításával. A Semmelweis Egyetem legújabb oktatóvideója azt mutatja be, hogyan kell a vizsgálatra felkészülni, mi történik a vastagbéltükrözés során, és mire kell számítani azt követően.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja