SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fehér fogak, friss lehelet - a rágózás önbizalmat ad!

Családinet [cikkei] - 2014-08-25
Mindannyian ösztönösen, tapasztalatból tudjuk, hogy bármilyen kapcsolatteremtés során az első benyomás rendkívül fontos, sőt meghatározó. Több kutatás is bizonyítja, hogy másodpercek alatt eldőlhet, hogy mit gondolunk egy másik emberről, és mivel ez nem tudatos folyamat, az összbenyomást az összes érzékszervünk által közvetített információkból rakjuk össze.

A fogak, a mosoly látványa és a lehelet fontos részei az első benyomásnak, éppen ezért érdemes tenni azért, hogy emiatt ne kelljen aggódnunk, amikor új ismerőssel találkozunk. A pozitív összbenyomás megteremtésében segítségünkre lehet a cukormentes rágógumi is.

- A száj és a fogak normál ápoltsága mellett nem kell különösebben aggódnunk, de a lehelet ügyében érdemes néhány dolgot megfontolni – tanácsolja Dr. Balsai Tamás, fogszakorvos. - Az étkezés során és után a szájban felszaporodó baktériumok, és maga az elfogyasztott étel is kellemetlenné teheti a leheletet egy időre, ami ugyan normális jelenség, mégis okozhat problémákat. Fontos megbeszélésre, állásinterjúra, randevúra készülve csökkentheti a magabiztosságot az a tudat, hogy az elfogyasztott étel érezhető, és sok esetben nincs lehetőség fogat mosni sem. A megoldás ilyenkor a cukormentes, mentolos rágógumi fogyasztása lehet több okból is: a rágó illata már önmagában közömbösíti a kellemetlen szagokat, de ami még fontosabb, hogy a fokozott nyálképződés miatt a baktériumok száma is csökken, mivel a nyál „átmossa” a szájüreget – teszi hozzá a szakember.

Ez egyébként a fogak fehérségének megtartását is segíti, mivel az ételekben és italokban lévő festékanyagok megfestik a fogakat, és ezt szintén a nyál védő hatása tudja bizonyos mértékig közömbösíteni. Vagyis a legjobb, ha mindig van nálunk egy csomag cukormentes rágógumi, és étkezések után fogyasztunk belőle; ezzel biztosíthatjuk fogaink védelmét, és nem kell aggódnunk amiatt sem, hogy a leheletünk mások számára kellemetlen lesz.

Nagyon fontos azonban, hogy figyeljünk arra, ha a jelenség nem csupán időszakosan, étkezésekhez kötődően fordul elő, hanem folyamatosan érezzük a kellemetlen leheletet.  Ekkor mindenképpen forduljunk fogorvoshoz, mert ez a fogágy-betegség egyik fő tünete is lehet. A paradontális betegségek szintén bakteriális jellegűek, így a szájszag oka is lehet ugyanez a jelenség. Ha a betegség már kialakult, mindenképpen orvosi kezelésre van szükség! Hogy ezt elkerüljük, nem kell mást tennünk, mint rendszeresen fogorvosi ellenőrzésre járni és a cukormentes rágógumit fogyasztani - ez segíti a fogak védelmét, fehérségük megőrzését és így a magabiztos mosoly megtartását is.

További információkért látogasson el a www.szajharmonia.hu weboldalra!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja