SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

"A Föld legnagyobb gyógyszertára a természet"

Családinet [cikkei] - 2013-11-25
 [X]

Elgondolkodtató, hogy manapság legtöbben a legapróbb panaszok előfordulása esetén is szinte azonnal gyógyszerek után nyúlunk, pedig a legnagyobb gyógyszertár maga a természet... Az emberek évezredeken keresztül figyelték az egyes gyökerek és virágok használatának hatását.

A világ különböző pontjain fellelhető gyógynövények olyan hatóanyagokat tartalmaznak, amelyek kémiai úton nem helyettesíthetők. Ezek az anyagok segíthetnek a szervezetnek a megelőzésben és a betegségek elleni harcban, így például a torokfájás, a megfázás tüneteinek enyhítésében.
 

A gyömbér - gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően - kiváló megfázás és hörghurut esetén, illetve növeli az immunrendszer fertőzésekkel szembeni ellenálló-képességét. Jellegzetes ízét és illatát az illóolaj (bizabolén), a gingerolok és a shogaolok adják. Ez az illóolaj a gyökérben termelődik, mely csökkenti a nyálkahártyák irritációját. Köztudottan jó emésztési zavarok enyhítésére, sőt egyes hagyományok szerint javítja a memóriát is.









 

A csipkebogyó a legkülönfélébb egészségügyi problémák esetén alkalmazható. C, E, B és K vitamin tartalmának köszönhetően növeli a szervezet ellenálló képességét. A csipkebogyónak sokrétű hatása van és fontos C vitamin forrásként tartják számon. A csipkebogyó a betegség utáni lábadozás során is jótékonyan hat. Növeli a szervezet ellenállását a fertőzésekkel szemben









 

A zsálya csillapítja a torokfájást és az ínygyulladást. Enyhén kesernyés íze van. Antiszeptikus és összehúzó hatásának köszönhetően ideális csaknem valamennyi típusú torokgyulladásra, a szájfekély (afta) és az ínygyulladás gyógyítására. Hagyományosan asztma gyógyítására is használják.









 

A hársfavirág feloldja a lerakódott nyálkát, csökkenti a köhögési ingert, valamennyi meghűléses betegségre ajánlott.
A germánoknál szent faként tisztelték a hársat, a szlávoknál a kölcsönösség jelképe volt és napjainkban is a legkedveltebb fák közé tartozik. A kislevelű hárs segíti az izzadást, amely főleg a megfázásos betegségek gyógyításakor alkalmazott gyógymód. Kifejezetten pozitív hatással van a nyálkaképződésre és megkönnyíti a köpetürítést.


 …és még sorolhatnánk.

A réttől a cukorkáig és miért pont Verbena?

Amíg azonban a gyógynövények hatóanyagai a Verbena cukorkába kerülnek, hosszú az út. Hideg vagy meleg oldószerekkel (víz, olaj, szesz) kivonat készül úgy, hogy kíméletesen, mégis a legjobb hatásfokkal dolgozzák fel az alapanyagot. Így őrződnek meg a gyógynövényekből származó hasznos alapanyagok. A Verbena termékek gyártója az egész gyártási folyamat alatt törekszik a KIVÁLÓ MINŐSÉG elérésére. www.verbena.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja