SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ragyogó bőr az ünnepekre

Családinet [cikkei] - 2012-12-05
A jó külső, a fiatalos megjelenés a hétköznapokban is fontos, de az ünnepeken különösen szeretnénk a legjobb formánkat hozni. Dr. Boros-Gyevi Márta, az Oxygen Medical esztétikai bőrgyógyásza a megoldási lehetőségekről, a gyors, hatékony módszerekről beszélt.

Módszerek a fiatalabb bőrért

A bőr rugalmasságának elvesztése a harmincas éveinkben kezdődik és ötven felett egyre gyorsabbá válik. Ehhez hozzájárul, hogy idővel csökken a kollagén és elasztin termelődése, valamint a bőr vízmegkötő képessége. A folyamatot lassítani azonban minden életkorban lehetséges. Az esztétikai bőrgyógyásszal való konzultáción dől el, mi válhat be leginkább: a bőrcsiszolás, a dermarolleres kezelés, a lézeres arcfiatalítás, a hiarulonsav-, vagy a botox-injektálás.

Érettebb bőrre

Érett bőr esetén tartós és biztonságos eredményt hozhat a legmodernebb lézeres technika, az úgynevezett ELOS technológia, amely egyedülálló módon egyesíti a lézer és a rádiófrekvencia hatásait. A rádiófrekvencia a bőr mélyebb rétegeit felmelegítve, megsokszorozza a lézer terápiás hatását és a bőr saját kollagén termelését indítja be. A kezelés során elsődlegesen megtörténik egy színkorrekció, amely különösen rozácea, pigmentfoltok és az arcon lévő értágulatok esetén eredményez látványos változást. A lézer azonnal összehúzza a kollagénrostokat, és néhány kezelés után már az egész kollagén-szerkezet átépülését segíti, feszesítve az arc és a nyak bőrét, ezáltal éppen azt a hatást ellensúlyozza, ami az évek előrehaladtával a ráncosodást okozza. A kezelést követően van egy azonnali feszesítő hatás, azonban a havonta egyszer alkalmazott kezelések teljes eredménye kb. fél év múlva látható.

Problémás bőr esetén



A dermaroller hasonló hatást fejt ki, mint a lézeres arcfiatalítás, különösen jó választás ez kitágult pórusok, aknés bőr, illetve aknés hegek, pigmentfoltok és fokozott faggyútermelés esetén. A dermaroller egy apró tűket tartalmazó henger, melynek orvosi változatában a tűhosszúság 1,5 mm, ezáltal a bőr mélyebb rétegeibe hatol.
- Ez a kezelés kissé megterheli a bőrt, ezért 3-4 hetente ajánlható az ismétlés – mondja dr. Boros-Gyevi Márta, az Oxygen Medical esztétikai bőrgyógyásza. – Az apró tűszúrások önmagukban is fokozzák a kollagénszintézist, de a kezelés hatékonyságát tovább lehet növelni, ha közben különféle összetételű mezoterápiás szereket (hialuronsav, vitaminok, revitalizáló anyagok) kenünk a páciens bőrére, így az apró tűszúrások helyén hatóanyag is bejuttatható. A kezelést követően egyből javul a bőr állaga, az apró ráncok elsimulnak, a hosszú távú hatás azonban kb. két hónap múlva jelentkezik, amikor beindul a kollagén szintézis. Egy 4 kezelésből álló kúra teljes hatása kb. fél év múlva lesz látható.

Kialakult ráncok ellen - gyors és látványos eredmény

A Botox nevű készítmény relaxálja a kezelt izmot, így a gyakorlatilag azért nem lesznek láthatóak például a homlokráncok, mert egyszerűen nem lehet összehúzni az ott lévő izmokat. Éppen ezért azok választják elsősorban a Botoxot, akiknek már kialakult ráncai vannak, jellemzően a szemöldökök közt, a homlokon, a szem körül. Ez a készítmény folyékony állagú, amelyet egy vékony tűvel, kis szúrásokkal juttatnak az izomba. A hatás általában 5-10 nappal a kezelés után látható és 4-6 hónapig tart, de az ismétlések hatására a kezelt izmok részlegesen gyengülhetnek, és a ráncképző aktivitás is lecsökken. Sokan nem tudják azonban, hogy a Botoxnak van preventív hatása is, hiszen ha egy adott terület nem ráncolódik, akkor ott soha sem lesznek olyan mély ráncok, amiket már esetleg csak hialuronsavas feltöltéssel lehet eltüntetni. A hialuronsavas feltöltéssel elsősorban az orr-ajak barázdát, homlokráncokat, száj körüli ráncokat lehet kezelni, melynek hatása fél-egy évig is eltarthat és a kezelés után azonnal látható a látványos eredmény.
A megfelelő és hatékony kezelést – akár többféle kezelés kombinációját – kizárólag esztétikai bőrgyógyásszal konzultálva érdemes kiválasztani.

www.oxygenmedical.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja