SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Rosszul mosogatunk!

Családinet [cikkei] - 2011-02-28
Ha vizsgázni kellene belőle, az európaiak megbuknának a mosogatógépek használatából, állapította meg egy felmérés, ami arra világított rá, hogy a mosogatógépeket ökológiai szempontból többnyire helytelenül használjuk, s e hibás módszerrel pocsékoljuk a vizet és az energiát.

A kutatók 200 német, olasz, svéd, angol háztartást vettek szemügyre úgy, hogy kamerát helyeztek el a konyhában, lefotózták a megrakott edénykosarat,  és mérték a fogyasztást. Bár a célzott vizsgálódást a konyhagépek és a mosogatószerek előállítói finanszírozták, érdemes néhány kritikus pontra ügyelnünk, nem csak a pénztárcánk megkímélése, hanem a környezet megóvása szempontjából is. A bonni egyetem kutatóinak megállapítása szerint például mosogatás előtt feleslegesen öblítjük le az edényeket, nem rakjuk meg teljesen a mosogatógépet, és a kézi mosogatásnál is túlzottan sok vizet használunk el. Tekintve, hogy az európai háztartások 40 százaléka használ mosogatógépet, ez tekintélyes mértékű pazarlás.

1. hiba
Nincs szükség az előzetes öblítésre! A mai mosogatógépek már elég hatékonyak, s az enzimtabletták alacsonyabb hőmérsékleten is jól oldják a szennyeződést. Az olaszok annyi vizet és energiát használtak fel az öblítéshez, amennyi 80 gépi mosogatáshoz elegendő!

2. hiba
Miközben az alkalmazott program hőmérséklete általában túl magas, a kosár egyidejűleg  félig üres. A németek például gazdaságosan töltötték meg a gépet, azonban a szükségesnél jóval magasabb hőfokon mosogattak.



3. hiba
Az európai háztartások 20-40 százalékában kézzel mosogatják el az edényeket, ami még nem lenne akkora pazarlás, ha bevárnánk a megfelelő mennyiséget, és nem tányéronként folyatnánk a vizet. Az viszont elég zavaró látvány a konyhában… Sokan a mosogatógépet használják a „gyűjtögetésre”.

Amennyiben helyesen töltjük meg a mosogatógépet, vízfogyasztásunk átlagosan 50 százalékkal, áramfogyasztásunk pedig 28 százalékkal csökkenthet. A gyártók azzal is érvelnek, hogy a gazdaságosság mellett nem elhanyagolható szempont, hogy családunkra is jóval több időnk marad. Nagy valószínűséggel sokakat nem kell ebben a kérdésben hosszasan győzködni.

Forrás: pressetext.de nyomán

Fotó: tanakawho:Dancing water; http://piqs.de/fotos/2079.html

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

Közeledik a tavasz, gyakoribb a migrén?

A migrénesek pontosan tudják, melyek azok a triggerek, amelyek kiváltják náluk a görcsös fájást. Leggyakrabban bizonyos ételeket, fényt, hangokat, stresszt szokás emlegetni, de sokan vannak, akiket az időjárásváltozás visel meg. Dr. Para Szabolcs, a Neurológiai Központ neurológusa a közeledő tavaszi frontok kapcsán beszélt a migrén kezelési lehetőségeiről.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja