SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A bőség zavara, vagy a választás valódi szabadsága?

Frányó Zsófia [cikkei] - 2011-01-10
Az alternatív terápiák megismeréséről.
A bőség zavara, vagy a választás valódi szabadsága?

Manapság, ha megbetegszünk, kevesen fordulunk szüleinkhez, nagyszüleinkhez, bízva abban, hogy ők jól bevált hagyományos gyógymódokkal segíthetnek rajtunk. Esetleg ismerőseink körében találunk még bölcs öregeket vagy egészséges életmódra törekvőket, akiket megkérdezhetünk, de a legáltalánosabb megoldás, hogy a nyugati orvostudomány eszközeihez folyamodunk, gyógyszert szedünk.

napszikra

Még kevésbé tudjuk, mitévők lehetnénk, ha lelki nehézségekkel küzdünk. Orvoshoz nem megyünk, félünk, hogy „még a végén ránk bizonyít valami pszichés problémát”, más lehetőségeket pedig alig ismerünk. Jó esetben vannak barátaink, bizalmasaink, akivel meg tudjuk osztani gondunkat.

Pedig a lehetőségek tárháza igen bőséges, napjainkban egyre több alternatív terápia kerül a köztudatba, ám fogalmunk ezekről ködös, csak sejtjük, mit is csinál egy kineziológus, művészetterapeuta vagy mentálhigiénés szakember… A kínálat az ismerethiány miatt frusztráló lehet, azonban a módszerek folyamatos bővülése csodálatos dolog, ha tudunk élni velük!

Hogyan indulhatnánk személyes problémánk megoldásának nyomába? Valahogyan meg kell találnunk a számunkra legmegfelelőbb módszert. Ehhez néha több lehetőséget is ki kell próbálnunk, míg megleljük az igazit, ám már az első lépésekhez is tájékozódnunk kell. Sokan barátoktól, ismerősöktől szereznek ismereteket, vagy olyan emberhez fordulnak, aki már megbirkózott az övékhez hasonló problémával. Mások az internet végtelenjében keresgélnek. Első lépésnek ez persze tökéletes, ám egy pozitív benyomáson, vagy éppen objektív leíráson kívül mélyebb, személyes tapasztalatot egyetlen weboldal sem nyújthat.

Bárhogy is indulunk a megoldás felé, annak kulcsa nyitottságunk megőrzése. Jó, ha bizalmat szavazunk egy-egy módszernek, kipróbáljuk, még ha kétkedők vagyunk is. Egy lehetőséget minden segítő terápia megérdemel, hiszen talán megoldja legnagyobb gondunk! A hitet önmagunkba kell vetnünk, hinnünk kell abban, hogy túl tudunk jutni nehézségeinken!

Amennyiben kedves olvasóm szeretnél többet megtudni egy-egy módszerről, a közeljövőben a Napszikra Terápiás Stúdióban különleges lehetőség nyílik több különböző holisztikus terápia alapos megismerésére és kipróbálására. A Stúdió nyílt napokkal mutatkozik be január 15-16-án, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk!

További információk, részletes program és jelentkezés a Napszikra Terápiás Stúdió honlapján: http://www.napszikra.hu/node/369

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

A szerkesztő ajánlja