SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Figyelj jobban magadra!

Családinet [cikkei] - 2010-10-25
Napjainkat állandó monotonitás jellemzi: a napi 8-10 óra munka után hazafelé még berohanunk a boltba és bevásárolunk, megfőzzük a holnapi ebédet, megnézzük az esti film elejét, és fáradtan álomba zuhanunk, hogy holnap elölről kezdhessünk mindent. Ha van egy kis szabadidőnk, azt is csak a rutinszerű dolgokkal töltjük ki.

Hiába „pihenünk”, mégis fáradtnak érezzük magunkat. Mi lehet ennek az oka? Sajnos gyakran nem vesszük észre testünk jelzéseit, amelyek arra utalnak, hogy egy kicsit lazítani kellene a tempón, vagy éppen tartalmasabb kapcsolatot kellene ápolnunk önmagunkkal.

Dr. Borbényi Erika a Napsugár Életház orvosa és életmód tanácsadója segítségével néhány apró praktikával is jelentősen változtathatunk az életmódunkon. Nem szükséges nagy dolgokra gondolnunk. Ha este hazaérünk és a tv helyett inkább sétálunk egyet vagy elővesszük a kedvenc könyvünket, máris sikerül a napi forgatagból egy kicsit kiszakadnunk. Egy kellemes illóolajos fürdő, vagy egy ízletes gyümölcstea átmelengeti fáradt testünket. Ha lefekszünk, gondoljuk végig a napunkat: vegyük sorba a jó és kevésbé jó dolgokat is. Ha a kellemetlenségeket újra átgondoljuk, akkor másnap már nem okoznak számunkra bosszúságot. A jó dolgok pedig segítenek, hogy holnap is vidáman ébredjünk és várjuk, hogy a következő nap milyen meglepetéseket tartogat majd számunkra.

Ha úgy szervezzük a napunkat, hogy egy órával hamarabb tudjunk lefeküdni, akkor reggel sokkal kipihentebben ébredünk. A felnőtt szervezet számára is fontos a legalább 7-8 óra alvás, az igazán pihentető pedig az, ha éjfél előtt sikerül elaludnunk. Nem baj, ha nem jön azonnal álom a szemünkre, hiszen már az is megnyugtatja a testünket, ha csak pihenünk az ágyban. A mennyiség mellett nagyon fontos a minőség is: igyekezzünk úgy kialakítani környezetünket, hogy minden rendelkezésre álljon a pihentető alváshoz.


A hétvégéken egy közös kirándulás a barátainkkal igazán kellemes perceket tartogathat számunkra. A friss levegő kitisztítja a tüdőnket, nem beszélve arról, hogy miközben jókat beszélgetünk és az őszi természetben gyönyörködünk, észrevétlenül égetjük a felhalmozódott kalóriákat. A napnak pedig nem is lehetne jobb befejezése, mint egy közösen elkészített és elfogyasztott vacsora.

Sajnos nagyon kevés időnk van arra, hogy igazán odafigyeljünk önmagunkra. Pedig ha fokozatosan átalakítjuk az életünket, akkor bizony rájövünk, hogy sokkal kiegyensúlyozottabbak és kipihentebbek vagyunk, mint korábban. Csak egy kis törődés, de szervezetünk többszörösen meghálálja. Nem csupán fizikailag, hanem lelkileg is feltöltődünk, amely hozzájárul, hogy kiegyensúlyozottabbak legyünk, ez pedig a külsőnkön is látható lesz majd.

Forrás: www.morpho.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja