SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógyító minuszok - Hidegkamra a mozgásszervi fájdalmak ellen

Családinet [cikkei] - 2010-07-29
Ha csak elképzeljük, beleborzongunk. Pedig a mínusz 100-110°C valóban segít. A szülőhazájában, Japánban és a világ számos más országában bejárt sikerútja után végre hozzánk is eljutott a teljestest hidegterápia, az a természetes gyógymód, amely rendkívül hatékonynak bizonyult az ízületi betegségek és az ugyancsak nagy fájdalmakkal járó fibromialgia kezelésében.

- "Sajnos, szinte minden családban akad olyan, aki enyhébb vagy súlyosabb izületi betegségtől  szenved, hiszen minden 5. embert érint valamilyen izületi probléma - mondja dr. Vass Ilona bőrgyógyász szakorvos.

A teljestest hidegterápia, amelyet ma már a világon egyre több helyen ajánlanak az orvosok, a gyógyszeres kezelés és a fizioterápia hatását egészíti ki; az esetek egy részében pedig helyettesítheti is ezeket. Lényege, hogy a szervezetet egy maximum 3 perces hidegsokknak tesszük ki, aminek következtében olyan hormonok és biológiai anyagok szabadulnak fel, melyeknek gyulladás- és fájdalomcsillapító hatása van. A kezelést „alkalmassági” orvosi vizsgálat előzi meg. Ha zöld jelzést kap a páciens,  előbb félpercet a  mínusz 60 fokos előkamrában kell töltenie, majd következik a terápia lényege: a 2-3 perc a  mínusz 100-110°C fokban. Ebben a hidegben ennyi idő alatt a bőrfelszín hőmérséklete mintegy +5 °C-ra csökken; tehát még nem fagy meg, és az izületek sem hűlnek ki. A kezelés fürdőruhában történik, a kiálló testrészeket viszont le kell takarni.

A hidegkamrában eltöltött  3 perc több órán át gátolja a krónikus fájdalmak megjelenését, egész napra jó közérzetet biztosít, és segíti a nyugodt éjszakai alvást. A kezelés hatékonysága a hidegterápiát követő aktív átmozgató edzéssel még tovább növelhető. 10-20 alkalomból álló, kúraszerű  terápia esetén pedig több, akár 3-6  hónapos tünetmentesség is elérhető.


A hidegterápia sok más esetben is igen hasznos lehet.

Keringésjavító, méregtelenítő hatásának köszönhetően növeli az egyidejű fogyókúra eredményességét; a  felszabaduló endorfin miatt jó kiegészítője a depresszió, a „burn out” gyógyításának. A rendszeres hidegterápia jelentősen növeli a sportteljesítményeket is, továbbá segíti az izmok regenerációját; húzódások, ficamok gyógyulási idejét lerövidíti, gyorsítja az izommunka kapcsán felszaporodott tejsav és egyéb káros anyagcseretermékek kiürülését.

Az elsődlegesen ízületi fájdalmak miatt alkalmazott kúraszerű kezelések során kiderült, hogy a hidegterápia a pikkelysömörben szenvedő és a krónikus ekcémás páciensek bőrtüneteit is lényegesen javítja, 15-20 kezelés után. Csökkent a bőrpír, a viszketés, és idővel eltűntek a zavaró plakkok.

Mindezek alapján elmondható, hogy a hazánkban ma még szokatlan, első hallásra talán ijesztőnek is ható terápiának sokféle betegség kezelésében van létjogosultsága. Ellenjavallata és kockázata pedig nincs több, mint a szaunázásnak.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja