SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Stressz csökkentés

Balogh Kornélia [cikkei] - 2009-08-19
MBSR tréning (azaz a tudatos figyelmen alapuló stressz csökkentés) a PszichoFészekben!
"Nem állíthatod meg a hullámokat, de megtanulhatod meglovagolni őket!"

Az MBSR tréning célja a stressz, a szorongás és a fájdalom csökkentése meditáció segítésével. Dr. Prof. Jon Kabat-Zinn által kidolgozott módszer az USA-ban és Nyugat-Európában óriási népszerűségnek örvend. A professzor 1979-ben alapította a Massachussetts-i Egyetem Orvosi Központján belül működő Stressz Csökkentő klinikát, ahol az elmúlt 30 évben 17,000 ember vett részt az MBSR tanfolyamon.

A program gyakorlatilag bárki számára ajánlott (betegséggel küzdőknek, egészségeseknek, vagy akár vállalati csoportoknak is).
Eddig Magyarországon az MBSR tréning csak az Országos Onkológiai Központban volt elérhető, most viszont lehetővé vált, hogy bárki jelentkezzen és kipróbálja Budapesten a III. kerületben!

Az MBSR tréning 8 hete alatt (hetente 2,5 órás foglalkozásokon) lépésről lépésre vezetjük be a résztvevőket az éber, jelenre irányuló figyelem alkalmazásába. A gyakorlatok a buddhista meditáció és hatha jóga alapján kerültek kidolgozásra. Nem igényelnek edzettséget, sem vallásos beállítódást. A mindennapi élet üresjáratait (tisztálkodás, étkezés, közlekedés) is felhasználjuk a figyelem tudatos és gyengéd iskolázására. Az MBSR hátránya, hogy nem elméleti módszer, így csak rendszeres gyakorlással éri el hatását, ami a résztvevőktől áldozatot, bizonyos mértékű életmódváltást kíván.

A tréning során lehetőség nyílik elsajátítani a figyelem akaratlagos irányítását. Pontosabb képet kaphatunk magunkról és a körülöttünk zajló dolgokról. Az új látásmód révén új összefüggésekben látjuk a problémákat, mérséklődik a pesszimista beállítottság, hangsúlyosabbá válik a belső béke, az elfogadás és erősödik az érzés, hogy mi magunk tartjuk kezünkben a pillanatainkat. A stressz az élet velejárója. Nem tudjuk megszüntetni az életünkbe törő viharokat, de saját magunkat s azt, ahogyan válaszolunk a minket érő hatásokra meg tudjuk változtatni.

Ajánljuk általános stresszcsökkentésre, daganatos betegeknek, pszichoszomatikus kórképekben szenvedőknek, szorongásos állapotokban vagy "csak" feszültségoldásra.

Az őszi MBSR tréning időtartama:

2009. szeptember 7-október 26. (hétfőn 17.30-20.00)
2009. szeptember 10-október 29. (csütörtökön 17.30-20.00)

(A 6. hét után lehetőség nyílik a megtanult technikák elmélyültebb gyakorlására is egy félnapos együttlét során.) A csoport 10 fős, alkalmanként 2,5 órára találkozunk.
Az MBSR tréning ára: 40,000,-Ft/fő, mely tartalmazza a 8 foglalkozás, valamennyi CD, nyomtatott anyag és a félnapos program költségét.

A csoportot vezeti: dr. Ferenzy Zsuzsanna relxáiós terapeuta
A tréning helyszíne: PszichoFészek Pszichológiai Magánrendelő, III. ker. Vörösvári út 23.
Jelentkezni lehet: 06-20-454-9682 vagy pszichofeszek@pszichofeszek.hu
Előzetes jelentkezés szükséges!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja