Új trend: Füst nélkül!
Családinet [cikkei] - 2008-11-11
Az Egyensúly Alapítvány 2007-ben azzal a céllal alakult meg, hogy elősegítse a dohányzással és annak következményeivel kapcsolatos egészségügyi ismeretterjesztést. Az Alapítvány egészségügyi, társadalmi célú kommunikációs kampányokkal próbálja meg felhívni az emberek figyelmét a dohányzásról való leszokás fontosságára.
A dohányzásról való leszokás életre szóló karácsonyi ajándék is lehet.
Hazánkban még mindig a nők mintegy 20 százaléka dohányzik, és közülük is a 20 - 30 éves korosztály füstöl a leginkább, pedig sok év után ma már a cigaretta elhagyása a trendi, nem a füst. Az Egyensúly Alapítvány most indított kampányával a céltudatos fiatal nőkhöz is szeretne szólni, amikor arra bíztatja őket, hogy a dohányzásról való leszokásban is legyenek modern gondolkodásúak, és az egyéni próbálkozás helyett, forduljanak orvoshoz.
2009 felé haladva nemcsak a divat- és a szépségvilág kínál új irányokat a nőknek, az életmód trendek legalább annyira hódítanak. Néhány évvel ezelőtt a dögös női ideálhoz hozzátartozott a szájból szexisen kilógó cigaretta, a sok teli műanyag bevásárló szatyor és a "be vagyok táblázva" mondat. Ma már az a trendi, ha egy fiatal nő modern és öntudatos a saját életvitelében is: így nem dohányzik, figyel a környezetvédelemre és törődik önmagával, pl. időt hagy a relaxálásra. A leszokás divattá válása és a nők közötti egyfajta egészséges rivalizálás magával hozta a modern megoldások keresését is.
Az Egyensúly Alapítvány arra biztatja a fiatalokat, ahogy az életük minden más területén, a dohányzás abbahagyásában is divatos, modern megoldásokat válasszanak, és az egyéni próbálkozás helyett forduljanak orvoshoz. Az egyéni kísérletezéssel szemben, a háziorvos személyre szabottan tud segíteni, ami biztonságot jelent a leszokó fiataloknak.
De vissza a trendekhez, idén karácsonykor a kreatív, életre szóló ajándékok fognak hódítani, még akár egy egyedi karácsonyi ajándékkal is meglephetjük önmagunkat, ha leszokunk a dohányzásról. Ha most megtesszük az első lépést, az idei szilvesztert már füstmentesen ünnepelhetjük!
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Veleszületett lágyéksérv
Következő hír
Az 5 leggyakoribb tévhit a fogápolással kapcsolatban
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: