SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kutyachip helyzet negyedéves távlatból

Családinet [cikkei] - 2013-04-02
Január elejétől kutyát szabályosan csak úgy lehet tartani, ha az állat azonosítását elősegítő mikrochip-el is elláttatja a gazdája.

Nyilván, aki direkt akar megszabadulni felesleges kutyájától, annak esze ágában sem lesz bechipeltetni az ebet, viszont sok véletlenül utcára kerülő állat gyors hazajutását segítheti az azonosító chip megléte. Az Orpheus Állatvédő Egyesület utcáról menti meg a bajban lévő kutyákat. Január óta a megmentett állatok ötödében volt chip, a kutyák nagy részében továbbra sincsen.

Rengeteg az áprilisi télben utcán lévő kóbor állat. Az ebek nagy része csak ideiglenesen kóbor, a párzási időszak miatt szökik utcára - ismerteti Seres Zoltán az állatvédő egyesületvezetője. Az állatokat sokan szabadosan tartják, a kapun engedik kiszökni, így tovább nőhet a felelőtlen (és tudatlanságból bekövetkező) szaporítás, kóbor kutya termelés. Az utcán született állatoknak - ha nem jut el az állatvédőkig - senki nem fog oltást és chipet adni. Az Orpheus Állatvédő Egyesület jelmondata, hogy "Annak a kóbor állatnak a legjobb, amelyik meg sem születik". Az autók által elütött kutyák tetemeiben is ellenőrzi az egyesület a chip-et, előfordul ugyanis, hogy míg a gazda nagy erőkkel kutatja az elkóborló kutyáját... az már rég egy jármű gázolása által elpusztult.



 

Bubu a chip azonosító révén került gyorsan haza


Kutya nyüszít a garázsüzlet előtt. Amikor csak a hangot hallottuk, azt hittük valami aprócska kutyus van bajban. Amikor megláttuk, hogy a gyenge nyüszítéshez egy nagy harci kutya teste párosul, a libabőr is kirázott - meséli egy kutyabarát Bubu történetét. A kan, staffordshire, robosztus kutya egy boltnál, sérülten próbált menedéket találni. Sokan megijedtek tőle, de kutyabarátok az Orpheus Állatvédő Egyesület állatmentő szakemberének kiérkezéséig biztonságba helyezték. A kutyában szerencsére volt chip... így rövid kutatás után a gazdát a www.ebangyal.hu - gazdikereső azonosítani tudta. Kiderült az is, hogy a kutya egy költözködés miatt került utcára, a gazda az állatát így most még visszakaphatta.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja