SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nyugodt csöppségek

Családinet [cikkei] - 2007-06-25
A császármetszéssel világra jött újszülöttek kevesebbet sírnak és gyorsabban elalszanak, ha bölcső helyett apjuk mellkasán pihenhetnek, svéd kutatók állítása szerint.

A kutatás 29 férfi részvételével zajlott. Az újdonsült apukák felesége, vagy barátnője kivétel nélkül császármetszéssel hozta világra egészséges gyermekét. A csecsemőket születésük után 5-10 percre édesanyjuk mellkasára helyezték. Ezután a következő két órát a gyermekek édesapjukkal töltötték.

Ez idő alatt 14 apuka bőrkontaktusban, a mellkasán pihentette gyermekét. 15 apuka pedig a bölcsőben, bepólyázva fekvő gyermekét a mellette elhelyezett székről figyelte. Onnan énekelhetett, dúdolhatott neki, simogathatta, de fel nem vehette.

A részvevők mellett egy megfigyelő is jelen volt, aki 15 percenként készített feljegyzéseket. A két óra történéseit hangszalagon rögzítették, melyet később olyan kutató elemzett, aki nem tudta, mely csoport, melyik résztvevő anyagát hallja.

Az eredmények igazolják a csecsemő és szülei, ez esetben az apa közti testi kapcsolat fontosságát. Az apjuk mellkaásn fekvő gyermekek ugyanis kevesebbet sírtak és hamarabb elaludtak, mint bölcsőben lévő társaik.

A kutatás eredményeinek hallatán remélhetőleg az apukák is kedvet éreznek majd a gyermekükkel való közvetlen kapcsolat kialakítására. A császermetszéssel történő szülés után a gyermek és az édesanya kényszerű szeparációjának idejére az édesapa a legtökéletesebb és egyben legmegnyugtatóbb társ az újszülött számára.

 A hír alapjául a „Father's Touch Soothes Newborns” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja