SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Orvosi vizsgálatok

Családinet [cikkei] - 2005-11-28
A megszületése után minden csecsemő különböző orvosi vizsgálatokon esik át, ez teljesen normális. Ilyenkor ellenőrzik, hogy megfelelően fejlődik-e, illetve kiszűrik a különböző rendellenességeket.

Az első év egészséges fejlődése meghatározó egész életünkre, így szükséges, hogy mindenki a legnagyobb gondossággal járjon el. Ugyanakkor a kisbabák sem automaták, nem kell megijedni, ha nem az előírásoknak megfelelően esznek, híznak vagy alszanak.

Kérdezzünk rá a vizsgálatok eredményeire! Nagyon fontos a hallásvizsgálat, mert a hallási problémák korai kiszűrése segít abban, hogy szükség esetén különleges fejlesztéssel megtanítsuk a hallássérült gyereket is jól kommunikálni.

Az első év során az orvos vagy a védőnő:

  • megvizsgálja a csecsemő fejét, szemét, fülét, szívét, tüdejét és más testrészeit
  • megméri a hosszát, súlyát és fejének méretét
  • kérdéseket tesz fel a hallásáról és látásáról
  • kérdez arról, mennyit eszik, hogyan alszik, és hogy viselkedik
  • válaszol a kérdéseinkre

A gyerekek első éveik során védőoltásokat is kapnak, az elsőt már a születésük után a kórházban. A védőoltások gyakran különböző tüneteket, például lázat válthatnak ki, de ez egy-két nap alatt elmúlik. Az orvos vagy a védőnő előzetesen mindezt persze elmondja.



Érdemes naplót vezetni a vizsgálatokról és mindenről, ami a babával történik, így segíthetjük az orvos munkáját, és nem felejtjük el, ha valami fontosat meg akarunk kérdezni. Ne féljünk attól, hogy érdeklődésünkkel "raboljuk az orvos idejét", hiszen mindannyiunknak az a célja, hogy a gyermek egészséges legyen.

Fordította: Galambos Andrea

www.szuleteshete.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja