SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gátápolás szülés után - természetes módszerrel

Családinet [cikkei] - 2005-06-26
Praktikus tanácsok a gátterület "rendbeszedésére" szülés után.

A szülés utáni első napokat meg tudja keseríteni az összevarrt gátseb okozta fájdalom, de még akkor is érzékeny lehet ez a terület, ha gátvédelemben szültünk. Enyhítjük a fájdalmat és gyorsíthatjuk a gyógyulást a következő természetes módszerekkel:

A legelterjedtebb módszer ilyenkor a jegelés, amit nem csak apróra tört jéggel végezhetünk, hanem gyógyfüves főzetbe (ld. alant) mártott, "mélyhűtött" intim betéttel vagy ugyanígy előkészített, félbevágott, betétnyi méretre hajtogatott textilpelenkával is. Ezek azért praktikusak, mert a jégnél vagy mélyhűtött borsós csomagocskáknál puhábbak, kényelmesebbek, mozogni is lehet velük és egyúttal a lochiát - a szülés utáni véres váladékot - is felfogják.

Az első néhány napban a gyógyfüves ülőfürdő is kellemes lehet. Íme két recept:

Az első:

Keverj össze egyenlő mértékben (1-1-evőkanállal) feketenadálytövet, rozmaringot, cickafarkat, zilizt, medveszőlőt és mirhát. Forralj fel 8-10 csésze vizet, tedd takarékra és 6 dkg gyógyfűkeveréket áztass benne 20-30 percig. Szűrd le és önts 2-3 csészével a kádba (a többit tedd félre másnapra!), amibe kevés meleg vizet engedsz. Naponta 1-2-szer 10-20 percet tölts így a kádban.

A másik recept:

Végy 3 fej fokhagymát, de ne hámozd, csak szurkáld meg őket egy villával. Egy nagy lábosba tegyél egy-egy marék pásztortáskát, medveszőlőt és feketenadálytövet, tedd hozzá a fokhagymákat és töltsd tele vízzel a lábost. Forrald fel, majd kislángon főzd további fél órát. Vedd ki a fokhagymákat és amikor annyira kihűltek, hogy kézbe tudod venni őket, csavard bele a levüket a főzetbe. Hagyd kihűlni majd szűrd le. Körülbelül a felét használd majd egy ülőfürdőhöz. Ugyanúgy, mint az előző receptnél kevés meleg vízzel töltött kádba öntsd és üldögélj benne 10-20 percig naponta 1-2-szer.

Homeopátiás módszer: körömvirág vagy árnika tinktúrával is lehet kezelni a gátsebet és már az első napokban el lehet kezdeni finoman a gáttornát is, ami nem csak a az izmok rugalmasságát segít visszaállítani, hanem élénkíti a vérkeringést és ezzel gyorsítja a gyógyulást.

És még egy, talán meglepőnek tűnő ötlet: ha van rá lehetőséged - épp nyár van és senki nem lát be a kertedbe, teraszodra, szobádba - akkor napoztasd a gátad! A napfény cirógató melege már magában is élmény (napfény híján lehet próbálkozni infralámpával is), de jót tesz a gyógyuló sebnek a friss levegő is.
Hoppál Bori

forrás: www.szuleteshete.hu
Fotó: www.flickr.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja