SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Azt a ronda madarát!

Hidegh Sándor [cikkei] - 2011-06-17
Jól befűtöttek. Izzad, vagy ázik az ember felváltva. Még este is harminc fok körül van a szobában. Szegény nyugdíjas kimondottan egészségügyi okokból nem vásárol légkondicionálót, nehogy légiós betegséget kapjon tőle. Tehát marad a régi a jól bevált: "ablak kinyit". Az ember nagy nehezen elalszik és akkor "égszakadás-földindulás", minden reggel pontosan fél négykor (az istennek sem késik az órája) elkezd csicseregni valamilyen madár, úgyhogy alvásnak annyi!
Azt a ronda madarát!

Mire megunja, addigra már a teljes életkedve elmegy az embernek. Különben is, addigra rázendít az egész díszes társaság.
Garfield
Sötét gondolatok kezdtek a fejemben gyülekezni...
Némi "lasagnéval" megvesztegettem a szomszédék Garfieldjét, hogy csináljon rendet, de fontos "cicadolgokból" kifolyólag nem tartózkodott otthon.

Tehát gondoltam,  hogy utánajárok a dolognak, hogy ki az a merész, aki nem hagy aludni, zavarván álmomat? Szűkebb hazámban, a "nyolckerben", az urbanizációból kifolyólag
állandóan ott lakó, valamint a beköltözött madarak tartják a szokásos "Ki tudja túlkiabálni a másikat?" versenyt. Az ereszeken feketerigók, házi rozsdafarkúak és balkáni gerlék, zöldikék és tengelicek.

A magas, "nagy túlélő" fákon fészkelnek a dolmányos varjak, szarkák és újabban az örvös galambok is. Nem lehet kihagyni a csókákat, szürkevarjakat sem, ott fészkelnek a házak padlásán, nagyobb repedéseiben, a nagy nyári melegekben a belváros szűk utcái felett végigsivító, sarlós, ill. csendesebb hangú molnárfecskék.


Meg kell említeni a magasabb épületekbe beköltözött, különböző baglyokat és a vércséket is. Bár utóbbiak az "elegáns belvárosi kégliből" inkább a városkörnyéki mezőkre járnak pockozni ill. egerészni, mint a sok zörgő, füstölő autó között keringeni, nem hülye az, hanem madár!

Ezután ébrednek a legnagyobb zajjal a különböző összetételű, állandóan veszekedő, szemetelő vándormadarak. (No, de ez  már egészen más téma!)

Mit tehet ilyenkor a szegény nyugdíjas, miután nem sikerült felderíteni a zaj igazi okozóját? Vagy beszed egy marék altatót (ami káros), vagy miután nem sikerült világosságot csiholni agyában, hogy ki az a dög, aki fél négykor nem bír aludni, rezignáltan elballag a patikába füldugóért. Az talán segít!

Fotó:
Christopher Walker - The Old Lady and the Birds
*Sage* - Cookiecat

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja