SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Tudod, mit tehetsz idén ősztől egészen nyárig?

Himer Csilla [cikkei] - 2011-08-29
A múlt heti postban, amennyiben tini vagy, arra kaptál 7 tippet, honnan szerezz pénzt Magadnak ahhoz, hogy a megszokott nyári buliszínvonalat tartani tudd a suli alatt is. Már akkor is mondtam (írtam), hogy egy dolog, hogy mennyire vagy képes a bevételeidet növelni, virítani viszont csak akkor leszel képes a lóvét, ha a több bevétel mellé azt is képes vagy megtanulni, hogy hogyan tarts meg belőle minél többet. Na, érdekel? Akkor olvass még egy kicsit tovább!

Úgy látszik, pénzügyek terén üldözni fognak a prímszámok (vagyis a csak eggyel és önmagukkal osztható számok), mert most is 5 tippet kapsz tőlem arra nézve, hogyan tudsz minél több pénzt megtartani abból, amit megkerestél.

  1. takarékoskodsz - igaz, az alapvető cél eddig az volt, hogy bulizhass, vagyis gyakorlatilag az, hogy szórd a pénzt. DE! Ha nem csak a mennyiség, hanem a minőség is számít, akkor lehet, hogy még Neked is megéri, hogy egy kicsit több pénzt tegyél félre egy-egy orbitálisabb bulira. Mi kell ehhez? Rendszeresen tegyél félre a megkeresett pénzedből egy bizonyos összeget. Hogy mennyit, az csak Rajtad múlik, meg azon, milyen messze van időben a kiszemelt buli, és ott mennyit akarsz költeni. Úgyhogy számolj!
  2. spórolsz - bár rokon értelmű kifejezésnek tűnhet, ebben a felállásban nem azonos a takarékoskodás (é. megtakarítás) és a spórolás (é. kiadások visszafogása) fogalma. A kiadásaid visszafogásával, átcsoportosításával nehezen hihető, de már havi szinten is sok pénzt tudsz megfogni. Egy feltétele van csak: nem szabad azonnal elkölteni az így megszerzett pénzt valami másra, hanem csapd hozzá a megtakarításaidhoz.
  3. bankbetét - ha már megtakarítasz, akkor legyen is valami plusz a dologban! A beosztás és a kiadások visszafogása magában szép, de attól még nem lesz igazán bucira tömött a pénztárcád. Bármilyen hihetetlen, de még egy tininek is lehet befektetése. A legismertebb a bankbetét, amire kamatot kapsz (igaz, általában nem eget verőt, de legalább azért a pénzért sem Neked kell dolgoznod.)
  4. vállalkozás - ha már saját “vállalkozásod” van, és abból szerzed a pénzt, akkor nem árt néha fejleszteni, vagyis visszaforgatni bele a pénzt. Általában ahogy nő a “céged”, vele együtt a bevételeid is nőnek. Persze ezt is jól meg kell tervezni, ki kell számolni, ellenben nem lehetetlen.
  5. értékpapírok - na, ehhez már azért nem árt a szülői segítség is. Viszont a mi családunkban is létezik. Ha már elég sok pénzt kalapáltál össze, akkor lehet lekötött betétbe, megtakarítási számlára, sőt akár befektetési alapba is pakolni a pénzt. Ehhez  a manőverhez általában nem árt valamelyik szülőd sem, hogy intézze az ügyeket, de nem hinném, hogy ha ezzel az ötlettel állsz elő, akkor elkezdeni kergetni az asztal körül, hogy “De hülye vagy, fiam/lányom!”

Ha jobban megnézed, ezek mind olyan lehetőségek, amiket egy felnőtt is megtehet. És Te is. Csak kicsiben. Úgyhogy van lehetőséged gyakorolni.  

És van itt még egy dolog: ezek a lehetőségek akkor szólnak igazán nagyot, ha nem az a legfőbb céljuk, hogy elszórd az így megszerzett pénzt bulira. Lehet belőle azt is, de akár alapozás is lehet belőle valami jobb életszínvonalhoz. Vagyis nem árt, ha más céllal is keresel, raksz félre, fialtatsz pénzt, mint a bulizás. Szerintem a szüleid sem fognak tiltakozni, ha beszállsz, vagy netán önállóan ki is pengeted pl. a már sokszor kért iPad, mp3-as, stb. árát.


Ennek a technikának pedig van még egy nagy előnye: a szüleid nem szólhatnak bele, hogy mire költöd azt a pénzt, amiért Te dolgoztál meg, amit Te hoztál össze.

Ez így elég vonzó, igaz?

Tudod, mit (nem) tettél az idén nyáron? -7 tipp diákoknak pénzkereséshez

Himer Csilla


Himer Csilla
Kisvállalkozások kreatív kontrollingja

Elérhetőségem:
Honlap: http://www.zsebedremegyek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

A rozmaring rejtett ereje: új fegyver lehet az Alzheimer-kór ellen

Egy eddig kevéssé vizsgált vegyület a népszerű fűszernövényben komoly áttörést hozhat a demencia kutatásában.

Egy anya megkéselte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulás után

A szülői szeretetnek a világ legbiztonságosabb helyét kellene jelentenie egy gyermek számára. Tragikus módon azonban előfordul, hogy éppen a gondviselők okoznak fájdalmat. Nemrégiben egy anya állítólag halálra késelte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulást követően.

Az emlődaganat helyi kiújulásának típusa és ideje előrejelezheti a lehetséges áttéteket

Gépi tanulás segítségével nagy pontossággal megjósolható, hogy az emlőrák elsődleges kezelése után milyen típusú helyi kiújulásra van esély, és ezután kialakulhatnak-e szervi áttétek, derül ki a Semmelweis Egyetem friss kutatásából. A szakemberek 154 beteg adatainak elemzésével egyebek mellett kimutatták, hogy minél több idő telik el az első diagnózis és a tumor visszatérése között, annál kisebb az áttétek kockázata. A kutatás eredményei fontos lépést jelenthetnek a személyre szabott terápiás stratégiák kialakításában.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja