SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Milyen a családbarát étterem?

Családinet [cikkei] - 2010-06-01
Az alábbiakban tíz olyan kritériumot sorolunk fel, melyek alapvető fontosságúak lennének az éttermekben ahhoz, hogy azok családbaráttá váljanak.

A szülőknek jogos igénye, hogy olykor kiruccanhassanak, ne kelljen otthon főzni, egy jóízűt falatozhassanak valamelyik vendéglőben. Gyermekeik társaságában is szívesen elfogyasztanának egy ízletes ebédet, vacsorát.

A kérdés első látásra egyszerűen megválaszolható: az a családbarát vendéglátóhely, ahol sok gyermeket láthatunk étkezni. A gyakorlat azonban teljesen másként néz ki. Figyeljük meg, amikor belépünk két-három óvodás, vagy bölcsődés korú gyermekkel: mi történik? A pincérek kényszeredett mosollyal kínálnak hellyel bennünket. Amikor a gyermekek kissé hangosan összevitatkoznak, milyen ételt is válasszanak, némelyik asztal felől rosszalló pillantásokat érkeznek. Emellett ritkaság számba megy, ha kapunk etetőszéket - jobb, ha előrelátóan viszünk magunkkal. Ha véletlenül felborul az üdítő, ugyan feltakarítják a tócsát, tiszta abroszt azonban kevés esetben hoznak, hisz „úgyis olyan lesz”.

Azért Magyarországon már vannak jó példák is, a neten utána lehet nézni, hol látják szívesen a gyermekeket, akár kedvezményekkel is.
Amikor rászánjuk magunkat, hogy elvisszük a kicsiket egy étterembe, arra fel kell készülni. Piciknek babaételt, partedlit, itókát, sok-sok zsebkendőt, pótpólót csomagoljunk mindenképpen.
 
Az alábbi listát különösen a vendéglátósok figyelmébe szeretnénk ajánlani:

1. Lehetőség a játékra
A gyermekek nem képesek sokáig egyhelyben ülni és nem is kell rákényszeríteni őket. Ahol szívesen látják az apróságokat, ott kis játéksarkot rendeznek be, a kerthelyiségben, teraszon kis játszóteret alakítanak ki. Így a kicsik nem fognak unatkozni, a szülők is jól fogják érezni magukat.

2. Kölcsönözhető játékszerek
Amíg elkészül a megrendelt fogás, papír, ceruzák, kifestők, gyerekkönyvek, kisebb játékok állnak rendelkezésre.  

3. A várakozási időt le lehet rövidíteni.
Ha a gyermekeknek hamarabb kihozzák az ételt, a szülők tudnak segíteni az étkezésben, mielőtt szervírozzák nekik a menüt. A gyermekek nyugodtabban fognak a helyükön maradni, mintha sokáig kellene várakozniuk.

4. Egy étterem azzal is komfortosabbá teheti magát a kisgyermekesek számára, ha pelenkázó helyiséget alakít ki a WC-ben.



5. Fontos a gyermekétlap és az egészséges gyermekmenük kínálata. Ezek olyan „közkedvelt” ételeket tartalmazhatnak, mint pl. sült krumpli, milánói makaróni, pizza, dínó szelet. Ha a gyermekételeknek hangzatos fantázianeveket adnak az étlapon, biztos elnyerik az aprónép tetszését.

6. Egy kis ajándékot is kaphatnának távozáskor azok a gyermekek, akik jól viselkedtek a vendéglőben. Ilyen lehetne egy kis csoki, nyalóka, apróbb játékfigura. Akkor a gyermek máskor is motivált lesz, hogy rendesen viselkedjen, és jó emlékekkel fog visszatérni egy másik alkalommal. Előtte azonban a pincéreknek meg kell kérdezni a szülőket, hogy egyet értenek-e az ajándékkal.

7. Kiegészítő felszerelések csecsemőknek és kisgyerekeknek
Magasított, vagy asztalra szerelhető etetőszékek, gyermek étkészlet, műanyag alátétek.

8. Fontos, hogy legyen elég hely a babakocsi számára az asztal mellett. Egy anyuka nem tud jóízűen enni, ha a gyermeket folyton a karjában kell tartania. Sokkal nyugodtabbak a szülők, ha a picit nem kell otthon hagyni és azon izgulni, minden rendben van-e körülötte.

9. Bébiknek megfelelő ételek nemigen szerepelnek az éttermek kínálatában.
Ezért célszerű lehetőséget biztosítani az esetleg otthonról hozott étel megmelegítésére.

10. Végül, de nem utolsó sorban, a pincérek legyenek udvariasak, kedvesek. A legnyugodtabb gyermek is lehet néha hangos. Különösen fáradt, éhes gyermekekkel van nehéz dolga a szülőknek. Mikor megérkezik a család az étterembe, akkor azért nyűgös, mert éhes, amikor túl sokáig időznek ott, akkor meg azért, mert fáradt. A személyzetnek ezt meg kell értenie.

Ha a felsorolt pontok közül akár csak néhány megvalósul egy étteremben, a hely máris biztosított magának egy visszatérő családot, akik akár „szájhagyomány” útján továbbvihetik az étterem jóhírét.

 
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja