SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A gyerek és a konnektor

[cikkei] - 2004-02-25
Hogyan tanítsuk meg az apróknak, hogy a konnektor veszélyes, ne nyúljanak bele?
Ma már a cégek számára is első a gyerek biztonsága, bármit kaphatunk a bababoltokban: sarokvédőt, nyitásgátlót... vakdugót a konnektorba. Ez nagyon hasznos, hiszen előfordulhat, hogy pár percre magára hagyjuk a kicsi csemeténket, nem tarthatjuk folyamatosan szemmel.

 Ha ilyenkor mégis rossz irányba indulna a kicsi, ezek a felszerelések megelőzhetik a bajt. Ettől még meg kell tanítanunk a gyereknek, hogy mi a veszélyes, mit ne tegyen meg.

Hogyan értessük meg vele, hogy a konnektor veszélyes?

Ilyenkor egyszerűen annyit szoktunk mondani, hogy az megráz. De mi az, hogy megráz? Igazán még mi felnőttek sem tudnánk ezt másképp szavakba önteni, hogyan érthetné meg ezt egy nyíladozó értelmű kisgyerek?

Sokkal kézzelfoghatóbb számára is a meleg. A konnektor meleg?

Bizony! Vegyük elő egyszerűbb háztartási gépeinket! Kezdjük egy hajszárítóval! Bekapcsoljuk, tartsuk oda  a kezünket! Milyen levegőt fúj? Meleget.

Kezdjünk el  vasalni! Érintsük hozzá óvatosan a gyerek kezét a kivasalt ruhához! Meleg.

Gondoljuk végig, mi mindenünk működik árammal. Még a mosógépet is megfoghatjuk mosás közben, az is meleg lesz.

Ha még hősugárzónk is van, látványosan mutathatjuk meg, milyen meleg lesz, sőt forró! És ami forró, az megéget. Ami megég, az fáj!

Ha ezután rákiáltunk, hogy ne nyúljon a konnektorba, mert az meleg, forró, megéget, tudni fogja, miért nem szabad! Természetesen nem egyszerre fogja felfogni, adjunk neki is egy kis időt, ezután se hagyjuk felügyelet nélkül, de számára is átérezhető veszélyre tanítsuk! Könnyebb lesz!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja