SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Beszélgetés Rácz Gergővel a zenetanulásról

[cikkei] - 2007-12-10
Rácz Gergő, akinek Bennünk a világ című nagylemeze tavaly jelent meg, 11 évesen kezdett el gitározni. Három évvel ezután színpadon állt - ekkor már tudta, hogy a zene végig fogja kísérni életét.

 Emlékszel még, miért kezdtél el gitározni?


  Nagyon szerettem hallgatni a zenékben a gitárszólókat, ez inspirált arra, hogy én is
 megtanuljak játszani a hangszeren.


 A gyerekek lelkesedése általában akkor hagy alább, amikor szembesülnek a  szolfézsórák nehézségeivel. Te hogy élted túl?


 Az igazság az, hogy nem utáltam szolfézsra járni, talán a társaság miatt. Ahhoz pedig, hogy el tudjam játszani a kedvenc gitárszólóimat, meg kellett tanulnom kottát olvasni, felismerni a harmóniákat és lejegyezni őket.


  Mit javasolsz a szülőknek, hogyan tartsák fent a gyerekek zenei iránti érdeklődését?


 Szülőként oda kell figyelni arra, hogy mihez van kedve és tehetsége a gyereknek, és ha lehetőség van rá, támogatni kell benne. A szüleim sosem próbáltak meggyőzni arról, hogy fontos zenélnem, ha nem volt kedvem, akkor nem kellett    foglalkoznom vele. Azt hiszem ezt nem is lehet erőltetni. Az viszont fontos, hogy ha a szülők látják, hogy a gyermeküket érdekli a zene, akkor megfelelő képzést kaphasson. Felnőttként már nagyobb nehézséget jelent megtanulni játszani egy hangszeren, hiszen  nincs arra idő, hogy naponta órákat gyakoroljon az ember. Mégis, ha valaki űrt érez magában, csak bátorítani tudom, hogy vágjon bele, mert óriási erőt ad az embernek egy fárasztó nap után, ha saját  maga által előcsalt dallamokkal töltődhet fel, arról nem is beszélve, hogy a környezetének is örömet okozhat. Egy dal megírása engem sokszor hetekig tartó katarzissal tölt el


 Mikor derül az ki, hogy van-e valakinek tehetsége egy hangszerhez?


 A zene iránti affinitás, a hallás és a ritmusérzék korán megmutatkozik, viszont az ízlés folyamatosan változik. Ezért fontos sokféle zenét hallgatni. Habár szülőkét néha nehéz lehet elviselni a saját lelkületüktől távol álló "ricsajokat".


 Hogyan lesz valakikből sztár?


 A zenei pályán nem könnyű elindulni, és egy kis szerencse is kell a talpon maradáshoz. Viszont a szerencse a jól felkészült embereket éri el legkönnyebben. Első színpadra lépésem óta rengeteg sikert értem el, amit annak köszönhetek, hogy a zenélés számomra nem munka, hanem öröm.

  
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja