SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Megnyugtató érintések

Családinet [cikkei] - 2006-03-20
A kismamák ösztönösen simogatással, dédelgetéssel igyekeznek lecsendesíteni síró csecsemőjüket. A babamasszázs akkor is segít, ha a kicsi álmatlanságtól vagy nehéz légzéstől szenved.

A rendszeres masszírozás erősíti a baba immunrendszerét és szorosabbá fűzi kapcsolatát a szülőkkel.

A masszázs előtt mindig moss kezet, és vedd le a gyűrűidet, ékszereidet. Ügyelj rá, hogy a körmeid tiszták és rövidek legyenek. A masszírozást nyugodt körülmények között végezd, a baba legyen biztonságban, ne tudjon legurulni az ágyról. Íme néhány ötlet, mit mire használhatsz!
 

Sírásra

Vedd kézbe a gyereket úgy, hogy hozzáférhess a hátán lévő idegekhez. Két ujjaddal finoman tapogasd végig a gerinc mindkét oldalát nyaktól lefelé a gerincoszlop végéig. Gyöngéden cirógasd, simogasd fejétől a lábáig. Kissé ringathatod is, és közben halkan beszélj hozzá.
 

Álmatlanságra

Fektesd a kicsit hanyatt egy meleg, puha takaróra. Mindkét kezeddel fogd meg a vállát, és gyengéden mozgasd meg előre-hátra. Ismételd meg a mozdulatot a törzsön lefelé haladva. A baba lábát is megtornáztathatod.
 

Székrekedésre

A hasi masszázs serkenti a bélmozgást. Kezdd a masszírozást valamivel a jobb csípőcsont felett és fejezd be a bordák alsó részénél. Majd folytasd a hason keresztben, lefelé a test bal oldalán a bal csípőcsontig.
 

Nehéz légzésre

Ha a kisbabádnak légzési nehézségei vannak, vagy nem elég mély a légzése, egyik kezedet tedd a mellkasára, a másikkal pedig gyengéden simogasd végig a testét. A mellkason lévő kéz arra serkenti az agyat, hogy növelje a mellkas térfogatát, azaz a baba lélegezzen nagyobbakat.

Fotó: HAMZA BUTT/flickr

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja