SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Képességfejlesztés otthon

Családinet [cikkei] - 2006-01-26
Mindenki azt szeretné, ha neki lenne a legokosabb, legtehetségesebb gyermeke. A kiváló iskolai teljesítményt már korábban, otthon megalapozhatjuk. Ám vigyázzunk, ne terheljük túl a gyereket.

Minden egyes mozdulat, simogatás, a legkurtább magyarázat is elősegíti a gyerek értelmi fejlődését. Akivel nem foglalkoznak eleget, szellemi képességeiben nagyságrendekkel elmarad társaitól.

A legfogékonyabb korszak az első három esztendő. A csecsemő szinte magába szívja az információkat. Természetesen később is fejlődik az agya, csak már kicsit lassabban. A szülőnek tehát az első perctől fogva mindent meg kell tennie csemetéje képességeinek fejlesztése érdekében.

Szeretet

A nyugodt, kiegyensúlyozott családi környezet alapfeltétele a megfelelő szellemi fejlődésnek. Stressz hatására a szervezetben felszaporodó vegyi anyagok rombolják az agysejteket. Nem véletlen, hogy az erőszakos szülők gyermeke gyengébben teljesít az iskolában.

Tapasztalat

Fontos, hogy a gyerek minél több dolgot megismerjen, kipróbáljon. Mutassunk neki például igazi tehenet, nehogy azt higgye, minden boci lila, mint a csokipapíron. Kóstoljon bele a házimunkába, hogy megértse, miként lesz a lisztből és a tejből palacsintatészta, hogyan készül a rántott szelet.

Képességek

Tisztában kell lennie a kicsinek saját képességeivel. Nem szabad olyan feladattal terhelni, amely meghaladja korát, képességeit, a kudarc ugyanis csúnyán összezavarhatja gondolkodását. Törekedjünk arra, hogy minél több sikerélményben legyen része. Szárnyakat kap, és egyre könnyebben és könnyebben gyűri le a nehézségeket.

Törődés

Ne "passzoljuk át" a nagymamának, igyekezzünk minél többet foglalkozni vele. Ez persze nem azt jelenti, hogy folyamatosan oktatni és szórakoztatni kell őt. Elég, ha be-benézünk a szobájába, miközben játszik. Fő, hogy a gyerek érezze, nem közömbös, mit csinál.

Türelem

Gyakori hiba, hogy a szülő egyre gyorsabb tempót diktál a mindennapos rohanásban. Vegyük figyelembe, hogy a kisgyereknek jóval tovább tart, amíg begombolja a kabátját, és lassabban eszik, mint idősebb testvérei.

A szavak hatalma

Semmi nem pótolja a beszélgetéseket. Bizonyított tény, hogy az iskolában szinte behozhatatlan hátrányba kerül az, akivel nem társalog eleget az édesanyja.

 

Forrás: www.nana.hu
Fotó: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja