SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szemétből várat építünk!

Kókai Kata [cikkei] - 2004-10-24
Lerozzant játszóterek, életveszélyes, foszladozó mászókák: minden szülő rémálma. Kitől várhatunk hát segítséget?

Az utóbbi hónapokban egyre többet hallottunk az uniós szabványoknak nem megfelelő, vagy egyenesen életveszélyes játszóterekről. Ugyanakkor abban is egyet érthetünk, hogy egyre kevesebb olyan hely van, ahol egy kisgyermekes édesanya kultúrált körülmények között, de ami legfontosabb: biztonságosan elidőzhet gyermekével.

Az évtizedekkel ezelőtt épített, megrozzant csúszdák, vagy éppen leszakadni készülő hinták minden aggódó szülőt távol tartanak a játszóterekről. Persze, mint legtöbb esetben, most sem számíthat a gyermekeit féltő szülő másra, csupán saját magára. Tehát ezúttal is maradnak egyetlen megoldásként a civil kezdeményezések.

Egy város már példát mutatott: az Ifjúsági klub vasgyűjtést szervezett, amiből később egy tekepálya, és a játszótér felújítását finanszírozták. A kezdeményezés mindenki számára példaértékű lehet, hiszen kevés olyan város van, ahol valóban az előírásoknak megfelelően, a gyermekek biztonságára alapozva építenek parkokat, játszótereket.

 "Guberálók versus Nagycsalád"

 A fővárosiak személyes tapasztalatból, a más városokban élők pedig néhány célzottan erre a témára irányuló műsorból már tudják, mekkora üzlet rejlik a guberálásban. Vidéken a hasonló akciók könnyebben megoldhatók, fővárosunkban azonban az éves lomtalanítás alkalmával is megfigyelhető, hogyan matatnak mások szemetében egy-egy régi bútor, vagy eladható dísztárgy után. Néhányan kifejezetten a vashulladékokra specializálódnak -mely később bármely MÉH telepen értékesíthető-, míg mások teherautókkal, taligákkal, vagy éppen kerékpárral róják az utakat, eladható tárgyak után kutatva.

A gyűjtögetők sokszor már az olasz Keresztapa-filmeket megszégyenítő módon, csoportokba tömörülve járják a lakótelepet, majd a hasznosabbnak tűnő szemétkupacok mellé őröket állítnak (megelőzendő más Keresztapa-tanítványok területfoglalását). Persze a számukra hasznos tevékenység után az itt élőknek megint csak a szétszórt szemét, és annak eltakarítása marad.

Tehát, még ha a közterület fenntartók által meghirdetett lomtalanítást sikerülne is megelőzni, a guberálók ellen már senki nem nyújthat védelmet (kivéve, ha maga is őröket állít a szemétkupac mellé...). Ennek ellenére sem kell tétlenül elnéznünk, hogyan adja át magát az enyészetnek az a hely, amit egykor játszótérnek hívtunk. Ha felesleges holmikból nem tudunk pénzt varázsolni, akkor szerezzünk ingyen munkaerőt!

Hiszen minden bizonnyal az ácsnak, a festőnek, vagy éppen az asztalosnak is van családja, és vannak gyermekei, akiket biztonságban szeretne tudni. És egy-egy játszótérre több száz olyan család jut, aki aggódik gyermekéért. Ha több száz család összefog, a nyersanyag is megfizethető, és ha mindenki szaktudásának megfelelően segítséget nyújt, nincs is szükség másra! És tudni fogjuk, ha gyermekünk legközelebb a játszótérre megy, nem érheti baj, hiszen MI hoztuk rendbe azt a helyet. MI, azaz olyan emberek, akik gyermekük biztonságáért dolgoztak!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja