SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan szortírozzuk és tároljuk gyermekeink műremekeit?

Családinet [cikkei] - 2009-03-17
Szeretjük gyermekeink alkotásait, valóban szeretjük. Mégis, mikor az évnek ebben az időszakában az iskola rajzok áradatával önti el otthonunkat, kicsit elhalmozva érezzük magunkat.

Gyerekeinknek szükségük van rá, hogy értékeljük művészi erőfeszítéseiket. Ez egyértelmű jelzés számukra hogy büszkék vagyunk rájuk, amitől erősödik az önbecsülésük. De mit is csináljunk azzal a sok művészi alkotással?
Van egy szisztéma, aminek segítségével szortírozhatjuk, raktározhatjuk és megszabadulhatunk gyermekeink műremekeitől.

Akasszuk ki!
Az egyik legalapvetőbb dolog, amit tehetünk, hogy létrehozunk egy mini-múzeumot, így  időt takarítunk meg és megóvjuk a kis  egójukat.
Ahogy új művek szivárognak az iskolából, levesszük a régebbi installációkat, amelyekhez gyermekünk kezd kevésbé ragaszkodni. 
Próbáljunk meg kifeszíteni egy ruhaszárító kötelet  a gyerekszobában vagy a játszószobában és akasszuk rá a műremekeket ruhacsipesszel. A folyamatos csere egyszerű, a ruhaszárító kötél nem állandó, és a ruhacsipesz nem károsítja lukakkal a műveket.

Szortírozzunk!
Tervezzük el, hogy válogatunk az iskolaév végén, vagy ha több gyermekünk van, még gyakrabban. Addig tároljuk a ki nem állított műveket egy irattartóban. Tartsunk kéznél egy nagyobb méretű irattartót, borítékot és címkéket, valamint a címjegyzékünket, egy tollat, egy filctollat és egy szemétkosarat. A helyről, ahol dolgozunk, takarítsunk el mindenféle rendetlenséget és piszkot. Készítsünk négy kupacot: egyet kiállításra, egyet félrerakásra, egyet elküldésre és egyet kidobásra.

1. kupac: a bekereteznivalók
Úgy mutathatjuk ki legjobban, mennyire értékeljük gyermekünk művészetét, hogy az évek során kiválasztunk egy-két kedvenc alkotást, professzionálisan bekereteztetjük ezeket, és kitesszük,
mint egy vásárolt alkotást. Biztosítsunk gyermekünk műremekének kiemelt helyet otthonunk központjában. Amikor gyerek voltam, büszke voltam az alkotásaimra, amelyeket édesanyám bekereteztetett, meséli Adam Gould egy brooklyni festő. Tudtam, hogy valami különöset hoztam létre.

2. kupac: félrerakásra
Tartsuk meg a műveket, amelyekre gyermekünk büszke, és a műveket melyek mérföldkövek, mint az első kollázst. Ha egy ideig csak cápákat rajzolt, válasszunk ki néhány legjobbat. Ezután a kiválasztott darabokat tegyük az irattartóba, és lássuk el a nevét és az évszámot feltüntető címkével. Töltsük fel ilyen módon az irattartót, majd ha tele van, írjuk rá az utolsó év dátumát. A művészeti kellékek boltjában árusított irattartók elrejthetők egy szekrényben vagy az ágy alatt.

3. kupac: elküldendők
Gyermekünkkel együtt döntsük el, kinek küldjünk az alkotásaiból (nagyszülők, keresztszülők, egykori baby-sitterek, kedves barátok), és azonnal címezzük meg nekik a borítékokat. Közben, hogy a mű személyesebb legyen, gyermekünkkel írassuk rá a hátoldalra a nevét vagy egy rövid szöveget. A címzett örülni fog a váratlan küldeménynek, és gyermekünk rajzának.

4. kupac: eltüntetendők
Ennek a kupacnak a nagy része egyenesen mehet a szemétkosárba, de gondoljuk meg, nem használható-e néhány színes darab csomagolópapírként. Ha gyermekünket mindvégig beavattuk, nem kell
eltitkolnunk, hogy ezt a kupacot kidobjuk. Ne feledjük: mutassunk jó példát. Rostáljuk meg saját holminkat is rendszeresen, ápoljuk az elgondolást, hogy vannak dolgok, amiket megtartunk, és vannak olyanok, amiktől megszabadulunk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja