SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

A XXI. század kérdése: gyerek vagy karrier?

Családinet [cikkei] - 2006-07-12
Gyerek vagy karrier? Sok nyugat-európai országhoz hasonlóan Magyarországon is erre a problémára vezetik vissza a születések számának csökkenését.

A Népesedési Kormánybizottság ezért azt javasolja, hogy könnyítsék a nők visszatérését a munkába szülés után. Megoldás lehet például távmunka, a részidős foglalkoztatás, a hosszított bölcsődei és óvodai nyitvatartás és más kedvezmények, amelyek anyagi biztonságot adnak a családoknak.

Két gyerekhez általában mindenből kettőre van szükség - ennek költségét azonban nem minden család tudja vállalni. Szakemberek szerint ezért egyre gyakoribb, hogy csak az anyagi feltételek megteremtése után szülnek a nők.

Szekeres Imre politikai államtitkár, Miniszterelnöki Hivatal: A nőknek legyen módjuk a gyermekvállalás mellett munkára. Ma az a helyzet, hogy vagy munka, vagy gyerek. Ha mi azon segítünk, hogy ez megváltozzon és lehessen vállalni a gyereket munka mellett, akkor ezzel tesszük a legtöbbet.



Magyarországon azonban évtizedek óta egyre kevesebben születnek és egyre többen halnak meg, ami népességfogyáshoz vezet. A családok szerint a jelenlegi állami támogatás nem jelent biztos megélhetést, sok esetben csak a hitel a megoldás. Ennek törlesztése azonban nem megy, ha az egyik szülő otthon van a kisgyerekkel.

Csordás Ágnes elnök, Magyar Védőnők Egyesülete: A kölcsönöknek esetleg az eltolása vagy 50 %-os csökkentése a várandósság illetve a gyermek első évei alatt - egy nagyon jó támogató lehetőség lenne.

A Népesedési Kormánybizottság megvitatja azt is, hogy a lombikbébi-program további támogatása milyen sikereket hozhatna - hiszen 150 ezer családot érint ez a probléma Magyarországon.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

A rozmaring rejtett ereje: új fegyver lehet az Alzheimer-kór ellen

Egy eddig kevéssé vizsgált vegyület a népszerű fűszernövényben komoly áttörést hozhat a demencia kutatásában.

Egy anya megkéselte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulás után

A szülői szeretetnek a világ legbiztonságosabb helyét kellene jelentenie egy gyermek számára. Tragikus módon azonban előfordul, hogy éppen a gondviselők okoznak fájdalmat. Nemrégiben egy anya állítólag halálra késelte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulást követően.

Az emlődaganat helyi kiújulásának típusa és ideje előrejelezheti a lehetséges áttéteket

Gépi tanulás segítségével nagy pontossággal megjósolható, hogy az emlőrák elsődleges kezelése után milyen típusú helyi kiújulásra van esély, és ezután kialakulhatnak-e szervi áttétek, derül ki a Semmelweis Egyetem friss kutatásából. A szakemberek 154 beteg adatainak elemzésével egyebek mellett kimutatták, hogy minél több idő telik el az első diagnózis és a tumor visszatérése között, annál kisebb az áttétek kockázata. A kutatás eredményei fontos lépést jelenthetnek a személyre szabott terápiás stratégiák kialakításában.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja