SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A szerelmet, házasságot tanulni kell! (?) 2.

Kókai Kata [cikkei] - 2005-01-30
Ismételten megláttam néhány elemző írást, leginkább tiniknek szóló magazinokban. Elgondolkodtatott, vajon milyen párkapcsolatot tud kialakítani egy olyan ember, aki újságokból tanulja meg a jó kapcsolat titkát.

Elsősorban azt a házasságmodellt tekintjük mintának, amit környezetünkben látunk. De ha a szülők nem mutatnak jó példát, maradnak a barátok és a sajtó. Ma éppen arról olvastam, hogyan ismerjük meg a férfi lélek titkát. A jó tanács abból állt, ha párunk más nőkkel barátkozik az természetes, hiszen a vadászösztön a génjeiben van. Tehát hagyjuk rá. Vagy adjuk ki az útját. Úgy hiszem a tudományosan alá nem támasztott "ez és az a génjeinkben van" nem adhat magyarázatot az egyes emberek viselkedésére, s az általánosítás sem jó megoldás.

Ugyanígy egy férfiaknak szóló magazin azt írja, ha jó kapcsolatot szeretnél, akkor titkold el párod elől, hogy másfelé kacsintgatsz. És tarts szeretőt, mert az divatos. A legújabb felfedezés szerint ráadásul az ember poligám, így nem kell a másik szemére vetni, ha több partnere is van. Kérdés, hogy akkor miért "találták ki" a házasságot, miért van tiltva a legtöbb országban a többnejűség? Hiszen alapvetően aki szerelmes, arra rózsaszín köd borul, s mintha szemellenzőt viselne, csak egy embert, a szeretett személyt látja maga előtt. Ezért eszébe sem jut, hogy a "divatnak hódolva" szeretőt tartson.

Néhány reálisabb tipp egymás megismeréséhez:

  • Amíg tudományos kísérletekkel alá nem támasztják, addig ne hidd el, hogy bármi (megcsalásra való hajlam, poligámia, mások iránti vágy) meg van írva a Te, vagy a partnered génjeiben.
  • Ha a génekben meg lenne írva, hogy nincs örökké tartó szerelem, akkor nem látnánk olyan embereket, akik még 30 év házasság után is féltékenyen néznek egymásra.
  • Az ember természetének, hozzáállásának kialakulását nagyban befolyásolja a szülőktől látott minta. Ez azonban nem azt jelenti, hogy soha nem változol meg.
  • Nem az számít, hogy mit ír a sajtó; ha valamivel nem értesz egyet, mondd ki, beszéljétek meg. "A szerelemben és a háborúban mindent szabad." Mindketten tudtok változni, de beszélni kell róla.
  • Felejtsd kint a külvilágot. Ne mások kapcsolatát vedd alapul. Ahány ház, annyi szokás; ami a szomszédnál bevált, lehet, hogy a Ti kapcsolatotokban nem a legjobb ötlet.

Hogyan tanítsuk gyermekeinket jó kapcsolatra:

  • Elvált szülők gyermekei általában két csoportra oszlanak; egy részük fél a házasságtól, a szülői rossz példa miatt, mások pedig tanulva a rossz példából minden igyekezetükkel azon vannak, hogy boldog családot teremtsenek.
  • A gyermekek számára legjobb példa a szülő. Egy boldog kapcsolat jó példát mutat.

A legfontosabb, hogy ne hagyjuk befolyásolni magunkat. Ne másról vegyünk példát, és mindent beszéljünk meg.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja