SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Családon belüli erőszak - Ellenzed, vagy...?

Családinet [cikkei] - 2010-06-21
Segíts Te is, hogy Magyarországon is legyen önálló büntetőjogi törvényi tényállása a családon belüli erőszaknak!

A családon belüli erőszak Magyarországon legalább egy millió nőt és a hozzájuk tartozó gyermekeket érinti. Mégis általában elhallgatás és tagadás veszi körül.

Formái:

  • Fizikai bántalmazás
  • Lelki, érzelmi erőszak, érzelmi zsarolás, megfélemlítés
  • Szexuális erőszak
  • Gazdasági erőszak, pénzügyi, anyagi függőségben tartás
  • Elhanyagolás, elszigetelés

Áldozatai, sértettjei:

  • Házastársak, intim partnerek
  • Gyermekek
  • Családban élő idős személy

Nem a bántalmazott szégyene az, ha bántották, megalázták, hanem azé, aki elkövette! Fontos, hogy a bántalmazottak, veszélyhelyzetben lévők ne szigetelődjenek el, merjenek segítséget kérni, beszélni a problémáikról, szakemberhez fordulni.

Ha Neked van olyan ismerősöd, aki áldozat és segíteni szeretnél rajta, akkor most megteheted! Itt a lehetőség!
Hiszen ha minden héten meghal egy nő, és minden hónapban egy gyerek családon belüli erőszak áldozataként, akkor valószínűleg az Te környezetedben is van olyan ember, aki a segítségedre vár.

Soha nem tudhatod, hogy esetleg Te kerülsz-e ilyen kiszolgáltatott helyzetbe. És ekkor ki véd meg Téged?

Kinek az érdeke, hogy mind a mai napig az ENSZ kérése ellenére nincs önálló törvényi tényállás a családon belüli erőszak ellen Magyarországon?
Itt olvashatod
az ENSZ CEDAW bizottságának 2005-ben a Magyar Köztársasághoz intézett levelét, melyben ezen dokumentum széles körű nyilvánosságra hozatalára szólítja fel az illetékeseket.

Miért van szükség önálló törvényi tényállásra a családon belüli erőszak ellen?
ITT MEGTUDHATOD!

Ha Te is egyetértesz vele, hogy legyen önálló törvényi tényállás a családon belüli erőszak ellen, akkor kérünk, hogy aláírásoddal segítsd a kezdeményezést! Amennyiben szerepet vállalnál a szükséges 50 000 aláírás határidőre (2010. augusztus 5.) történő összegyűjtésében, nagy örömmel fogadnánk segítséged.

Az aláírásgyűjtéshez szükséges dokumentumok letölthetőek INNEN.

A kinyomtatott és aláírt gyűjtőíveket a következő címre lehet beküldeni:
Balázsné Halász Pálma, 1583 Budapest, Pf.: 76.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja