SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Magány és gyász

Koren Gizella [cikkei] - 2009-12-28
Karácsony körül mindig növekszik a depressziósok és öngyilkosságot megkísérlők száma. A magány fokozza a kilátástalanság nézetét, figyeljünk oda a másikra!

Van egy kérésem mindazokhoz, akiknek  környezetében gyászoló él: Ne maradjon magára a gyászoló!

Van egy elképzelés, miszerint  szegénynek gyásza van, nem szabad zavarni.

Szüleim és Férjem halálát megéltem, ez az elképzelés hazug. A legrosszabb idő, a temetés utáni idő.
Akkor már nem kell semmit intézni a gyászolónak, rokonok ismerősök, nem járnak hozzá, ez a legbiztosabb idő arra, hogy egy jól szabott depresszió kialakuljon.  Ha a gyászoló lemond magáról, hisz egyedül maradt, egy életre tönkre teheti az embert.
Pedig mind azért maradtunk itt, mert Istennek még terve van velünk. Életünket a lehető legjobban tovább kell vinni.
Kérek mindenkit, ne hagyják magukra, főleg az ünnepek körül a gyászolókat, de a más okból magányossá vált embereket sem!

Már leírtam, és újra leírom.

Aki úgy érzi nem tud egyedül megbirkózni magányával, írjon, vagy hívjon telefonon.

Amikor az Ünnep fényei kihunynak, az ajtók bezárulnak a vendégek mögött, különös súllyal nehezednek ezek a napok minden magányosra! Ne hagyjuk, hogy így legyen.

Koren Gizella


Koren Gizella
Gyász, lelki tanácsadás

Elérhetőségem:
Honlap: http://www.gyasz.abbcenter.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja