SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Párt választani - újra

Kókai Kata [cikkei] - 2005-02-13
Rengeteg elkapkodott és megromlott házasság végződik válással. Ez nem csak a gyermekek fejlődésére, de a felnőttek bizalmára is rányomja bélyegét. Nehéz az újrakezdés egyedül, s talán még nehezebb újra hinni és megbízni valakiben.

Ha egyszer már házasságot kötöttél, valószínűleg másodszor jobban meggondolod, hogy megteheted-e. A válás szörnyű csapás akkor is, ha mindketten akarjátok, akkor is, ha egy megromlott kapcsolatból lépsz ki. Hiszen az esküvő egy életre szóló kapcsolat kezdete; jóban, rosszban egymás mellett lesztek- s ki gondolná, hogy egy ilyen ígéretet meg lehet szegni? Ha csupán a statisztikákat nézzük; legtöbbször a nők kezdeményezik a válást a családon belüli erőszak miatt, mégis nehezen kezdenek új életet.

De hogyan lehet továbblépni, ha egyszer már csalódtál? Eljátszották a bizalmadat, megszegtek egy életre szóló ígéretet, s egyedül maradtál a gyermeke(i)ddel, aki(k)ért felelősséget kell vállalnod. Ha úgy döntesz, megpróbálsz egy új kapcsolatot teremteni, akkor nagyobb felelősség nehezedik a válladra mint korábban, hiszen két (vagy több) ember életéről döntesz. Sokan nem mernek belevágni egy új kapcsolatba (házasságba főleg nem), mert gyermekeik ellenzik azt. Ennek ellenére fontos, hogy saját érzéseidre is odafigyelj; zárd le az előző kapcsolatodat, és magyarázd el gyermekeidnek, hogy ettől nem veszítik életük egyik legfontosabb emberét

De hogyan is értheti meg ezt egy gyerek?

  • Bármilyen fiatal is, fontos, hogy éreztesd vele, van családja, tartozik valakihez, mindkettőtökre számíthat.
  • Soha ne tiltsd el volt férjedtől/feleségedtől azért, mert dühös vagy rá a válás miatt.
  • Mindig érezze, hogy számíthat a szüleire- ha találkozni vagy telefonálni szeretne volt partnerednek, ne tiltsd meg neki!
  • Egy gyermeket nem lehet (nem szabad!) eszközként használni. Sokan gyermekük másik féltől való eltiltásával akarnak bosszút állni, mások pedig arra "használják fel" a gyermeket, hogy magukhoz kössék partnerüket. (Akinek nem inge, ne vegye magára, de sajnos erre is volt már példa!)

Persze az egyik legfontosabb kérdés, hogy egyáltalán hol találhatsz magadnak olyan partnert, akiben ezek után meg tudsz bízni. Egyedülálló szülőként nehezebb ismerkedni, hiszen legtöbbször segítség hiányában a szülőnek nem jut ideje magára, kevesebbszer jár el szórakozni- és akkor is inkább csak a gyerekekkel. Ma már szerencsére több egyszülős klub is létezik, s működésüket nem kevés siker koronázza. Sokszor elvált szülők lelik meg egymás mellett a boldogságot, s egyedülálló szülőből válnak egy csapásra nagycsaládossá. Ha teheted, járj el ilyen klubokba, vagy ha még nincs a közeledben, akár Te is kezdeményezheted a létrehozását!

Ahhoz azonban, hogy megtaláld a hozzád illő partnert, be kell tartanod néhány íratlan szabályt. Túl kell tenned magad a csalódásokon, s meg kell tanulnod; nem keresheted másban amit korábban elvesztettél. Lépj tovább egy új életbe, s a régiből csak a jó emlékeket tartsd meg!

Hogyan lehet továbblépni?
 

  • Ne emészd magad a múltban történtek miatt. Mindenki hoz rossz döntéseket, de ez nem ok arra, hogy többé ne légy boldog.
  • Akkor keress új kapcsolatot, ha már túl vagy az előzőn. Ha már minden düh, csalódottság és rosszérzés nélkül tudsz beszélni volt pároddal, képes leszel előítéletek nélkül megismerkedni új emberekkel.
  • Soha ne hasonlítsd össze párkapcsolataidat! Ha már túl vagy előző kapcsolatodon, ne próbáld annak képére formálni a jelenlegit.
  • Soha ne dönts elhamarkodottan! Ha válás után menekülsz egy új kapcsolatba, lehet, hogy megint válás lesz a vége. Soha ne kezdj kapcsolatot bizonyítási vágyból, vagy bosszúból! Nincs értelme egy újabb csalódást végigélni.

Nincs egyértelmű receptje, hogyan élj túl egy csalódást, hogyan állj talpra. Egy biztos; elvált szülőnek, s elvált szülő gyermekének lenni nem könnyű dolog. De csak rajtad múlik az újrakezdés; ha hiszed, hogy boldog lehetsz, megtalálhatod azt az embert, akit majd gyermekeid is elfogadnak, szeretni fognak, nem fogsz csalódni. Ha eljön az ideje, megtalálod azt, akivel újra boldog lehetsz, s gyermekeidet is megtaníthatod arra, hogy az élet nem mindig könnyű, de mindenkinek van esélye a boldogságra!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja