SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Divatos a macskakínzás is

Családinet [cikkei] - 2007-09-13
Csak a szerencsén múlott, hogy a 47-es út Algyőn túli, Hódmezővásárhely felé vezető szakaszára kidobott kiscicák nem haltak éhen vagy nem gázolta el őket a forgalmas úton közlekedő gépkocsi valamelyike.
  A lelketlen állatszaporító a hat darab, pár hetes kiscicát dobozba zárva dobta az út szélére. Az Orpheus Állatvédő Egyesület még időben érkezett, így az állatok megmenekültek a pusztulástól. A kicsik most erősödnek, majd az állatvédők felelős gazdákat keresnek nekik.

 Sokan felelőtlenül pároztatják kutyáikat – macskáikat, a születő utódokkal nem tudnak mit kezdeni. Vannak akik a szaporulatokat születésükkor vízbe fojtják, agyonütik, más állatkínzók zacskóba vagy dobozba teszik őket. Ezután az út szélén magukra hagyott állatokra többnyire a biztos pusztulás vár. A felelőtlen állattartások miatt bekövetkező állatkínzások csöppnyi odafigyeléssel megelőzhetőek lehetnének, hiszen a háziállatok szaporítása szabályozható. Ha nem születnek meg a feleslegesé váló kutya vagy macskaalmok, azokat nem kell majd brutális módon elpusztítani sem. Hosszabb távon az állatok védelme és felelőtlen pusztítása tekintetében az állatok ivartalanítása biztos megelőző megoldást jelenthet.

 A kiscicák kidobása is bűncselekmény! A törvény kimondja, hogy aki állatot úgy tart, hogy az állat fizikai vagy lelki sérülést szenved, netán elpusztul, az bűncselekményt követ el. A 2004. évi X. törvény értelmében aki emlősállatot elűz, elhagy, kitesz, az is bűnöz, és két évig terjedő börtönnel sújtható. Az elkövetőket nem rettenti el a büntethetőség, hiszen az esetek többnyire ki sem derülnek.

 

Bárki lehet állatvédő, hiszen világunkat mi magunk alakítjuk!

 

Orpheus Állatvédő Egyesület

Internet: www.zug.hu - Állatbarát Web Kuckó

Adó 1%: Orpheus Egyesület - 18464654-1-06

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja