SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

6 titok, amit minden boldog baba anyukája ismer

Családinet [cikkei] - 2024-05-24
A babagondozás örömteli, de kihívásokkal teli feladat is egyben. Sokan keresnek tippeket és trükköket arra, hogy még boldogabb és kiegyensúlyozottabb legyen a pici. Az alábbiakban megosztunk veletek 6 titkot, amit minden boldog baba anyukája ismer és alkalmaz. Reméljük, hogy ezek az apró tanácsok nektek is segítségetekre lesznek a mindennapokban!

A boldog babák 6 titka


1. titok: Kiegyensúlyozott táplálkozás

A szoptatás az egyik legjobb módja annak, hogy biztosítsuk babánk egészséges fejlődését. Az anyatej nemcsak tápláló, de immunerősítő hatású is, és segít megelőzni számos betegséget. Az anyatejjel táplált babák általában kevésbé hajlamosak fertőzésekre, és jobb lesz az emésztésük is.
 

 

2. titok: A rutin fontossága

A babák szeretik a kiszámíthatóságot és a rendszert. Az állandó napi rutin megnyugtatja őket és biztonságérzetet nyújt. Próbáld meg minden nap ugyanabban az időben etetni, fürdetni és altatni a picit. Így nemcsak a baba, de te is könnyebben fogod tudni kezelni a napi teendőket.

Olvass tovább: Az egyszeri szülő megmentője: így könnyíti meg az életed a babával a napirend
 

3. titok: Az érintés varázsa

A fizikai érintés elengedhetetlen a babák számára. Az ölelés, a ringatás és a bőrkontaktus mind hozzájárulnak a baba érzelmi és fizikai fejlődéséhez. Ne félj gyakran kézben tartani és szeretgetni a kisbabádat, hiszen ez erősíti a kötődést és a biztonságérzetét.

Kapcsolódó cikkünk: Az érintés varázsa - avagy ezért öleld meg a gyereket minden nap, sokszor!
 

4. titok: Kommunikáció minden szinten

Már egészen pici korban is fontos, hogy beszélj a babához. Mesélj neki a napodról, énekelj neki dalokat, és válaszolj a gügyögésére. A babák így tanulják meg a kommunikáció alapjait, és ez segít nekik abban, hogy később könnyebben kezdjenek el beszélni.

Olvasd el ezt is: Ilyen bámulatos módon fejlesztik a gyerekeket a mondókák, ritmusok és a zene
 

5. titok: Játék és felfedezés

A játék nemcsak szórakoztató, hanem fejlesztő hatású is. Biztosítsd a babád számára a megfelelő környezetet a játékhoz és a felfedezéshez. Színes, érdekes játékokkal, könyvekkel és biztonságos játszószőnyeggel támogathatod a baba kíváncsiságát és fejlődését.
 

6. titok: Nyugodt szülő, nyugodt baba

A babák rendkívül érzékenyek a szülők érzelmeire. Ha te nyugodt és kiegyensúlyozott vagy, akkor a baba is az lesz. Próbálj meg pihenni, amikor csak lehetőséged van rá, és kérj segítséget, ha arra van szükséged. Ne feledd, hogy egy boldog anyuka a kulcsa a boldog babának!

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja