SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

4 hasznos tipp: így védd a kisbabád bőrét!

Családinet [cikkei] - 2020-10-26
 [X]

A bőr szervezetünk egyik legfontosabb szerve, amely a testünk védelmét csak akkor tudja megfelelően biztosítani, ha épségét megőrizzük. Ez azonban nagy odafigyelést igényel a mindennapokban, főleg a kisbabák esetében. Az ő bőrük vékonyabb és a hámsejtek egymáshoz kapcsolódása lazább, ezért sokkal nagyobb veszélynek vannak kitéve. A Magyar Védőnők Egyesülete szakértőinek segítségével összeszedtük a négy legfontosabb dolgot, amit a csecsemők bőrének védelméért tehetünk.

A bőrünk az elsőszámú pajzsunk a mindennapokban: véd a mechanikai-, hő-, fény-, időjárás-, vegyi hatások, valamint a kórokozók ellen is, és szerepe van a testünk hőszabályozásában. Bőrünkön keresztül bizonyos kiválasztási és felszívódási folyamatok is zajlanak, és nem hanyagolható el érzékszervként sem. Az újszülöttek bőre nagyban különbözik a felnőttekétől, eltérő az áteresztőképessége, verejtékezése, fényérzékenysége, illetve reakcióképessége is, ezért kiemelten kell óvni a külső behatásoktól. Az alábbiakban tippeket adunk arra, hogy hogyan védjük a kicsik bőrét.

Lovela Baby

 
Megfelelő ruhák a megfelelő hőmérséklethez

Fontos, hogy mindig szem előtt tartsuk, hogy időjárásnak megfelelően öltöztessük csecsemőnket.  Elsődleges szabály, hogy a bőrrel érintkező ruhadarab jó nedvszívó képességgel rendelkezzen (pamut, gyapjú, bőrbarát anyagok) és kerüljük a műszálas textileket. Meleg időben olyan ruhát érdemes választani, ami kellemesen hűvösen tartja a babát, és felszívja a verejtékezést. Azonban hideg időben is fontos odafigyelni a bőr jó szellőzésére: inkább több réteg ruhát adjunk a gyermekre, mint egy vastagot.  A kinti sétához pedig használjunk bő overált, ami könnyen ráhúzható a szobai viseletre.


Divat helyett praktikum 

Sokan esnek abba a hibába, hogy a divatot helyezik előtérbe a csecsemők öltöztetésénél. Pedig különösen az első hónapokban a tetszetős ruhácskák helyett célszerű a minél egyszerűbb ruhadarabok választása, amelyeket könnyű feladni, illetve levenni a csecsemőről. A ruha és a nadrág ujjainak vége ne legyen szoros, mert az elszoríthatja a csuklót és a bokát, valamint részesítsük előnyben a széles, boríték alakú nyakat, ami könnyen tágul, mert ez egyszerűen áthúzható a csecsemő fején. A comb belső oldalán a patentos rugdalózó megkönnyíti a pelenkázást. A lábnál záródó kezeslábasok pedig elejét veszik a megfázásoknak és könnyedén lecserélhetőek.

Lovela Baby


A mosásnál is fontos a hipoallergén szerek használata!  

Nemcsak azok az anyagok károsíthatják a babák bőrét, melyek közvetlenül érintkeznek a testükkel. Ugyanígy irritációt okozhatnak a rosszul megválasztott mosószerek is. Fontos, hogy mosásnál kerüljük a felesleges adalékanyagokat tartalmazó mosóporokat, és mindig nagyon ügyeljünk a megfelelő alapos öblítésre. Szerencsére van már olyan hipoallergén mosószer család, mint például a Lovela Baby, amely ráadásul dermatológiailag is tesztelt, illetve mesterséges színezőanyagoktól és allergénektől is mentes. Ennek köszönhetően pedig már a baba születésének első napjától biztonságosan használható és ajánlott akár az egész család számára, hiszen érdemes a szülők és a testvérek ruháit is hipoallergén mosószerrel mosni az első időszakban, mivel az ő ruháik is érintkeznek a baba bőrével.

Lovela Baby

 
Kerüljük az irritáló anyagokat! 

Egyes tisztítószerek alkalmazásával sérülhet a bőr védő rétege, áteresztővé válhat a potenciális allergénekre. A különböző összetevőkre persze egyedi az érzékenység, de vannak olyan jellemzően irritáló anyagok, melyeket nem ajánlott csecsemők közelében alkalmazni. Ilyenek a színezékek, illatanyagok, durva szemcsés anyagok, klórtartalmú összetevők, valamint a fertőtlenítők is.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja