SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Újszülött a családban - mit vigyünk az első látogatásra?

Családinet [cikkei] - 2019-02-22
Ha a családba, rokonságba újszülött érkezik, az első látogatás alkalmával szeretnénk meglepni valamivel a kicsit. Ilyenkor - főleg, ha nekünk még nincs gyerekünk - bizony fejtörést okozhat, hogy mi legyen az ajándék. A következőkben ehhez adunk ötleteket.

 

Ajándék megbeszélés szerint

A legegyszerűbb persze, ha a szülőkkel egyeztetve választjuk az ajándékot, sok családban ez így is működik – mesél tapasztalatairól Licsár Szilvia pedagógus, a Játékliget szakértője. Sokan már a baba születése előtt kinézik, megbeszélik, hogy mit szeretnének, milyen színben, mintával vagy méretben; és a kicsi születése után adják át, az első látogatáskor. Ha a szülők még nem tudják, hogy pontosan mit szeretnének, vagy nem biztos a baba neme, így a színe esetleg változhat, akkor ilyen esetben ajándékutalványt szoktak kérni, amit a szülők később is beválthatnak arra, amire épp szükségük van.


Személyre szabott ötletek

Sokan azonban inkább meglepetést szeretnének a babalátogatás alkalmából, így nem egyeztetnek előre. Ha ez a tervünk, akkor a személyre szabott, egyedi ajándék jó választás lehet: például a kicsi nevével hímzett törölköző, takaró, előke, body, vagy a nevével és születési dátumával feliratozott zenedoboz vagy képkeret. Aminek minden újdonsült anyuka biztosan örül, az a segítség. Ezt felajánlhatjuk persze szóban is, de kedves gesztus, ha külön kis kuponokat készítünk, amire ráírjuk, hogy miben számíthat ránk. Ez lehet porszívózás, bevásárlás, a kedvenc ebédjének az elkészítése, vagy vigyázunk a babára, amíg elmegy fodrászhoz.
 

Majd belenő!

Az első év gyorsan elrepül, a gyerekek ez idő alatt hatalmas változáson mennek keresztül. A látványos fejlődést pedig sok újdonság beszerzése kíséri. Gondolkodjunk bátran előre, és már az első látogatásra is vihetünk egy-két számmal nagyobb - vegyük figyelembe, hogy mikor belenő, nagyjából milyen évszakban fogja hordani - ruhát, az első hajtincs tárolására szolgáló dobozkát, de az első műanyag babatányért sem túlzás már ilyenkor ajándékba vinni, hiszen 4-6 hónapos korában már azt is használni fogja.


Játék minden mennyiségben

Plüssökből rendszerint a néhány mindennaposan játékban lévő kedvencen kívül is hatalmas mennyiség halmozódik fel a családokban, így helyette inkább más játékot vigyünk ajándékba: lapozgatható, vízálló, hangot adó kiskönyvet, fogzást segítő és puha csörgő játékokat. Hasznos ajándék az éjszakai jelzőfény, a játszószőnyeg és a habszivacs szőnyeg puzzle is.


A praktikus ajándékokkal nem hibázhatunk

A pelenka és a törlőkendő fogyóeszköz, így garantáltan hasznos, ha ezt ajándékozunk. Ha teljesen biztosra akarunk menni, kérdezzük meg a szülőket, hogy melyik márka az, ami bevált, melyik törlőkendő nem irritálja a pici bőrét és ezekből vásároljunk be. Ha szeretnénk valamivel feldobni az ajándékot, egy részéből készíthetünk akár pelenka tortát is.


A tesó(k)ról se feledkezzünk meg!

Ha testvérek is vannak a családban, akkor vigyünk valamilyen apróságot nekik is! Ottlétünk alatt figyeljünk rá, hogy ne csak az újszülöttet csodáljuk, hanem vonuljunk el a nagy szobájába is, és beszélgessünk, játsszunk vele egy kicsit. A kezdeti időszakban jelentkező testvérféltékenység feloldását segíthetjük, ha egy időre mi vállaljuk a kicsi felügyeletét és hagyjuk, hogy anya nyugodtan a naggyal legyen, esetleg együtt kimozduljanak a játszótérre vagy egy közös fagyizásra.

Forrás: www.jatekliget.hu
Kép: Bryan Schneider / Pexels

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja