SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyerekszoba trendek

Engel Zita [cikkei] - 2015-03-02
Általában sok időt töltünk azzal, hogy otthonunkat csinosítjuk. Időről-időre felvetődik, mivel kéne még feldobni a nappalit? Mi lehet a meghittség kulcsa a hálószobában? Nem ósdi túlságosan a fürdő csempéje? A gyerekszoba díszítése néha csak utoljára jön, hiszen ott a funkció az első. Ugyanakkor, nem csak a jó fekvőhely, az izgalmas játékok számítanak, az is fontos, milyen körülmények között cseperedik fel gyermekünk.
Gyerekszoba trendek

Mielőtt még a legújabb divat jegyében nekiesnénk a teddy hengerel kicsink szobájának, nem árt megfontolni pár dolgot. Gyermekünk hálója legtöbbször játszószoba is. Ennek ellenére, hiába inspiratív és izgalmas, még sem érdemes rikító színekbe borítani a szobát, mert gyermekünk nem tud tőle pihenni.

A minimál dizájn évek óta trendi, mégsem pakolhatjuk ki az összes szekrényt a babaszobából, hiszen hol tartjuk akkor az a sok játékot és könyvet? Az olyan fontos berendezések, mint az ágy, vagy később, iskoláskorban, az íróasztal, sosem válhatnak a divat áldozatává, első a kényelem és a praktikusság.

Mindig érdekes és hasznos átlapozni egy-két, a témába vágó újságot, utánanézni néhány honlapon az aktuális divatnak és újításoknak, nem kevésbé izgalmas az onnan vett ötletek saját interpretációnkba forgatott megvalósítása sem. Nézzünk néhány trendet 2015-re.

1. Luxus bébi születik

Attól még, hogy senkinek sem jutna eszébe a nagyitól örökölt, féltve őrzött porcelánkészletét kitenni egy kisasztalkára a gyerekágy mellé, még nem kell mellőznünk a luxushatást. Egy falpár feketére mázolva aranyra festett kiegészítőkkel már elegendő lehet hozzá. A fekete fal egy részéhez használhatunk táblafestéket, így picink ott is kibontakozhatja tehetségét néhány kréta segítségével.

Az aranyozott tárgyak természetesen nem kell, hogy értékesek legyenek, az is jó, ha egy elhasznált, kopott darabot mi újítunk fel házilag egy kis aranyfestékkel.

2. Állati takarók!

Az elmúlt évek baglyos trendje új fordulatot látszik kapni az állatmintás takarók és egyéb kiegészítők térhódításával. Ha gyermekünknek van kedvence, és pénztárcánk is megengedi, rakassunk fel egy pólónyomó üzletben kedvenc állatkáját a takarójára, párnájára, így kölcsönözve egyediséget a szobának. Ezek a figurák a természetet magát is közelebb hozzák gyermekünkhöz, választhatunk még hozzá a témába illő játékokat, képeket.

3. Természetes szoba

Az állatkás takarók mellett a természet által megihletett kiegészítők is jól mutatnak az idei trendnek megfelelően berendezett gyerekszobában. A bölcső felett stabilan felakasztott, műanyag játék helyett válasszunk inkább egy séta során talált, izgalmasan kacskaringós, letisztított fadarabot. Díszíthetjük natúr színű szalagokkal, papírból kivágott pillangócskákkal, vagy, most hogy közeleg a húsvét, tojással.

Rakjunk ki a természet szépségét sugárzó képeket, posztereket a falra. Minden gyerek szeret fákat, virágokat rajzolni, gyűjtsük össze ezeket az alkotásokat, és keretezzük be, cserélgethetjük is őket. Boltban kapható fa, növény, állat sziluettű falmatricák is jól jöhetnek idén a díszítésben, ha nem találunk, mi is készíthetünk papírból néhányat. Szorítsuk a falhoz egy nekünk tetsző, kivágott mintát, és rajzoljuk körbe. Kész is a stílusos, házilag készített árnykép sziluettünk!

4. Pihi-puhiság mindenek mennyiségben

Idén nagyobb szerepet látszik kapni a pihi-puhiság. Jöhetnek a szobába a puha takarók, plüssel fedett párnák, és nem utolsó sorban, a nagy, süppedős szőrszőnyegek. A természetes, fehér, natúr szőnyegeket kombinálhatjuk egy megdöbbentően narancssárga, csíkos mennyezettel az érdekesebb hatás eléréséért. Ha merészek vagyunk, a falra is rakhatunk szőrös anyagból kivágott formákat.

5. Csíkos világ

A csíkok elég szokatlanok a mennyezeten, de tovább is mehetünk, idén bárhol alkalmazhatjuk őket, a nélkül, hogy a divatrendőrség megjelenne házunk előtt. A merészebb, vastagabb geometriai formáknál azért ügyeljünk az egyensúlyra, válasszunk ki inkább csak egy falat, a többit hagyjuk fehéren, vagy fessük halvány, natúr színűre. A fehér bútorzat jól balanszírozza az őrülten kavargó mintázatokat.

Forrás: babble.com
Kép forrása: babble.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja