SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Három év után derült fény a kórházi újszülöttcserére

Családinet [cikkei] - 2014-05-28
Három év elteltével derült fény egy kórházi gyermekcserére Dél-Afrikában: a Gauteng tartománybeli két édesanya egyike vissza akarja kapni biológiai gyermekét, míg a másik nő nem akar megválni a kislánytól, akit lassan négy éve sajátjaként szeret.

Megoldást keresnek, ami a gyerekek érdekeit szolgálja   

A pretoriai legfelsőbb bíróság a Pretoriai Egyetem Gyermekjogi Központját bízta meg annak kiderítésével, hogy milyen megoldás szolgálná leginkább a gyermekek érdekeit, és hogyan lehetne minimálisra csökkenteni az ügyből fakadó károkat. A központnak kilencven napon belül kell a bíróság elé tárnia eredményeit - adta hírül a The Times című dél-afrikai napilap internetes oldala. 

Lehetséges megoldások

A lehetséges megoldások közé tartozik, hogy a gyerekeket visszacserélik, vagy jelenlegi "édesanyjuknál" hagyják őket és a másik fél vagy kap láthatási engedélyt, vagy nem. Az ügyben felelős személyeknek, köztük a gautengi Boksburgban működő Tambo Memorial Hospital igazgatójának - a kislányok ebben a kórházban születtek - nem volt ellenvetése a központ nyomozása ellen.

Egy apasági vizsgálat során derült fény a babacserére    

A kórházi cserére 2013 végén derült fény, amikor az egyik anya beperelte volt partnerét, mert az nem akart tartásdíjat fizetni a kislány után, arra hivatkozva, hogy a gyermek nem tőle van. Az ezt követő DNS-vizsgálat bebizonyította, hogy valóban nem ő a gyermek apja, de az is kiderült, hogy a nő sem a kislány vér szerinti anyja. 

A kórház megerősítette, hogy a gyermeket elcserélték egy másik kislánnyal, aki ugyanazon a napon jött világra 2010-ben. A csere részleteit nem hozták nyilvánosságra és az sem biztos, hogy azok ismertek.    

Az anyák közösen járnak kezelésre

Az anyák tavaly találkoztak egymással és biológiai lányaikkal. A két nő december óta közös terápiás kezelésen vesz részt. Egyikük vissza akarja cserélni a gyerekeket, míg a másik anya nem akar megválni a kislánytól, akit lassan négy éve sajátjaként szeret. Mind a négyen teljes és alapos klinikai vizsgálaton fognak átesni. 

Nem ez az első babacsere Dél-Afrikában

Dél-Afrikában nem ez az első kórházi gyermekcsere ügy. 1995-ben két édesanya kapott anyagi kártérítést, miután kiderült, hogy 1989-ben született fiaikat elcserélték a kórházban. Mindketten tovább nevelték nem vér szerinti gyermeküket. 

http://www.timeslive.co.za/thetimes/2014/05/28/baby-swap-nightmare

Forrás: MTI
Fotó: Maddox74/pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja