SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Baba-mama torna, avagy mozgás a csöpséggel együtt!

Fenyvesi Ildikó [cikkei] - 2010-01-05
A szülés után, ha hazamentünk a kórházból, legkisebb bajunk is nagyobb annál, minthogy arra gondoljunk, hogy elindulunk valamilyen mozgásformát keresni, melyet gyermekünkkel együtt végezhetünk. Ez rendjén is van körülbelül a második hónapig, mikor már a gyermek beáll egy napi ritmusra, illetve mi is rutinosabbak leszünk ellátásában.

Azt mondhatjuk, hogy a Baba-Mama torna a 2. hónaptól ajánlott


Hogy miért:

  • Jó program a mamának és a babának együtt;
  • Fontos az anyukának, mert a terhesség alatt bekövetkezett változásokat mérsékeljük;
  • Jó a babának, mert megismeri egy kicsit az őt körülvevő világot;
  • Az édesanyák megbeszélhetik a gyermekneveléssel és ellátással kapcsolatos dolgokat, hasznos tippek és trükkök adódhatnak át egy-egy ilyen alkalommal;
  • És ami kettejük szempontjából fontos, hogy együtt vannak és mélyül az anya-gyermek kapcsolat.

A Baba-Mama tornán elsősorban az anyukák mozognak, mely egy nem túl megerőltető alakformáló órát jelent. A túlzott megerőltetés, aerob jellegű gyakorlatok nem szerencsések, mert a tejelválasztást negatív irányba befolyásolják. Az óra tulajdonképpen egy kondicionáló, női alakformáló órának felel meg, ahol minden izomcsoportot megdolgoztatunk, és minden ízületet megmozgatunk. A torna közben a babákat is megmozgatjuk, ők az "élő súlyzók", amivel az anyukák erősítenek. A Baba-Mama tornán figyelmet kell fordítanunk a gátizmok tornájára is, hogy a lehető legjobban visszaállítsuk az eredeti állapotokat és megelőzzük az oly kellemetlen következményeket, mint a vizeletcsepegés, illetve a szexuális élet zavara.
A torna elején a babákra fordítunk nagyobb figyelmet, vagyis némi mozgásfejlesztéssel, valamint baba masszázzsal kényeztetjük a piciket. A tapasztalataim szerint ez azért az óra elején van, mert a picik ilyenkor még jobban bírják, ha dolgoztatják őket - a torna végére ők is elfáradnak a sok újdonság miatt.
A torna körülbelül 1 óra hosszú, mely alatt a cél a családias, nyugodt hangulat kialakítása és a mozgás örömének átélése. A babák komfortérzetét növelendő tornázhatunk gyermekzenékre, illetve énekelhetjük is azokat a gyermekeinknek.
 

Ha már nagyobbacska a gyermek

Körülbelül 5-6 hónapos korra a babák olyan nehezek lesznek, hogy már nem használhatók súlyzónak, ilyenkor változik a torna menete. Az elválasztás időszakába léptek a babák, vagyis nincs szükségük már annyi anyatejre, tehát az anyuka nyugodtan választhat most már megerőltetőbb, aerob jellegű mozgásformákat. Amit biztosan élveznek a babák, ha kenguruban, vagy hordozókendőben csücsülve rugóznak velük. Ezt kihasználva lehet aerobikos gyakorlatokat belevinni egy-egy tornába, például a bemelegítésnél. Ilyenkor el lehet kezdeni futni a babakocsi mögött, ami pár barátnővel, akik hasonló korú gyermekkel rendelkeznek még szórakoztató is.

Ajánlom minden anyukának és babának, hogy fedezzék fel, milyen jó együtt mozogni!

Fotó: en.wikipedia.org

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja