SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Baba-mama torna, avagy mozgás a csöpséggel együtt!

Fenyvesi Ildikó [cikkei] - 2010-01-05
A szülés után, ha hazamentünk a kórházból, legkisebb bajunk is nagyobb annál, minthogy arra gondoljunk, hogy elindulunk valamilyen mozgásformát keresni, melyet gyermekünkkel együtt végezhetünk. Ez rendjén is van körülbelül a második hónapig, mikor már a gyermek beáll egy napi ritmusra, illetve mi is rutinosabbak leszünk ellátásában.

Azt mondhatjuk, hogy a Baba-Mama torna a 2. hónaptól ajánlott


Hogy miért:

  • Jó program a mamának és a babának együtt;
  • Fontos az anyukának, mert a terhesség alatt bekövetkezett változásokat mérsékeljük;
  • Jó a babának, mert megismeri egy kicsit az őt körülvevő világot;
  • Az édesanyák megbeszélhetik a gyermekneveléssel és ellátással kapcsolatos dolgokat, hasznos tippek és trükkök adódhatnak át egy-egy ilyen alkalommal;
  • És ami kettejük szempontjából fontos, hogy együtt vannak és mélyül az anya-gyermek kapcsolat.

A Baba-Mama tornán elsősorban az anyukák mozognak, mely egy nem túl megerőltető alakformáló órát jelent. A túlzott megerőltetés, aerob jellegű gyakorlatok nem szerencsések, mert a tejelválasztást negatív irányba befolyásolják. Az óra tulajdonképpen egy kondicionáló, női alakformáló órának felel meg, ahol minden izomcsoportot megdolgoztatunk, és minden ízületet megmozgatunk. A torna közben a babákat is megmozgatjuk, ők az "élő súlyzók", amivel az anyukák erősítenek. A Baba-Mama tornán figyelmet kell fordítanunk a gátizmok tornájára is, hogy a lehető legjobban visszaállítsuk az eredeti állapotokat és megelőzzük az oly kellemetlen következményeket, mint a vizeletcsepegés, illetve a szexuális élet zavara.
A torna elején a babákra fordítunk nagyobb figyelmet, vagyis némi mozgásfejlesztéssel, valamint baba masszázzsal kényeztetjük a piciket. A tapasztalataim szerint ez azért az óra elején van, mert a picik ilyenkor még jobban bírják, ha dolgoztatják őket - a torna végére ők is elfáradnak a sok újdonság miatt.
A torna körülbelül 1 óra hosszú, mely alatt a cél a családias, nyugodt hangulat kialakítása és a mozgás örömének átélése. A babák komfortérzetét növelendő tornázhatunk gyermekzenékre, illetve énekelhetjük is azokat a gyermekeinknek.
 

Ha már nagyobbacska a gyermek

Körülbelül 5-6 hónapos korra a babák olyan nehezek lesznek, hogy már nem használhatók súlyzónak, ilyenkor változik a torna menete. Az elválasztás időszakába léptek a babák, vagyis nincs szükségük már annyi anyatejre, tehát az anyuka nyugodtan választhat most már megerőltetőbb, aerob jellegű mozgásformákat. Amit biztosan élveznek a babák, ha kenguruban, vagy hordozókendőben csücsülve rugóznak velük. Ezt kihasználva lehet aerobikos gyakorlatokat belevinni egy-egy tornába, például a bemelegítésnél. Ilyenkor el lehet kezdeni futni a babakocsi mögött, ami pár barátnővel, akik hasonló korú gyermekkel rendelkeznek még szórakoztató is.

Ajánlom minden anyukának és babának, hogy fedezzék fel, milyen jó együtt mozogni!

Fotó: en.wikipedia.org

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Kockázatot hordoznak az otthoni víztisztitók a Semmelweis Egyetem szakértője szerint

Magyarországon általában semmi nem indokolja, hogy tisztított ivóvizet igyunk. A Semmelweis Egyetem közegészségtudományi szakértője szerint a vélt szennyeződéseket eltávolító háztartási berendezések ugyanakkor számos egészségügyi kockázatot hordoznak, és sok esetben rontják a vezetékes víz mikrobiológiai minőségét.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

Azt mondták neki, sosem lehet anya - Egy nő, aki dacolt minden előítélettel

Tonje Grønbeck története inspiráló bizonyítéka annak, hogy az igazi szeretet és kitartás felülírhat minden akadályt. A spinalis muszkuláris atrófiával (SMA) élő nőnek orvosai azt mondták, sosem lehet anya. De ő és párja, Morten, nem hagyták, hogy mások véleménye befolyásolja az életüket. Ma pedig két gyönyörű lány boldog édesanyja.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja