Hogyan vigasztaljuk meg a síró kisbabát?
Családinet [cikkei] - 2009-05-04
Minden kisbaba sír. Körülbelül két hetes korban a legtöbb babánál kialakul az esti időszakban egy - két óráig tartó sírós (hisztizős) periódus. Miként nyugtathatjuk meg a kicsit?
Mit csináljunk, ha sír a kisbabánk?
Próbáljuk ki az alábbi technikákat, esetleg kombinációjukat a megnyugtatására. Miközben vigasztaljuk a babát, próbáljunk meg rájönni, mit szeretne a kisbabánk elmondani. Ha türelmes szeretettel próbálkozunk, a kezdeti melléfogások után, hamar fölfedezhetjük együtt a bébivel, melyik módszer nyugtatja meg leginkább. Íme, néhány technika, amit kipróbálhatunk:
Új pozíciók
- Fektessük a babát arccal lefelé az alkarunkra úgy, hogy a feje a könyökünk felé legyen, combját pedig ujjaink közé zárva tartsuk.
- Ültessük a babát a kezünkbe háttal a mellkasunknak, a másik karunkkal fogjuk át a mellkasánál kezünkben tartva felsőkarját.
- Fektessük a babát magasan a vállunkra úgy, hogy a hasa ráfeszüljön a vállcsontunkra.
- Ringassuk karunkban a babát, pocakját a hasunknak fordítva.
Ritmikus mozgások
A babákat az nyugtatja meg leginkább, ha a percenként hatvanas tempót tartjuk. E szerint próbáljuk az alábbiakat:
- Sétálgassunk le-föl.
- Ringassuk függőlegesen mélyen hajlítgatva térdünket.
- Fölállva himbálózzunk jobbra-balra, vagy előre-hátra.
- Egy kényelmes hintaszékben hintázzunk előre-hátra.
Melegség
- Szorosan pólyáljuk be a babát egy takaróba.
- Tartsuk a babát olyan közel magunkhoz, hogy érezze testmelegünket.
- Mielőtt lefektetjük a babát, tegyünk egy melegítőpárnát a fekvőhelyére. Vegyük ki a melegítőpárnát, és ellenőrizzük az ágynemű hőmérsékletét, hogy biztosan kellemes legyen.
- Fektessük a babát arccal lefelé egy becsomagolt melegvizes palackra az ölünkbe.
Nyugtató hangok
- Mondjunk nyugtató szavakat halkan, lágy hangon.
- Dúdoljunk, vagy énekeljünk ismerős dalokat, amiket szeretünk.
- Vegyük fel magnóra mosogatógép, mosógép, porszívó, vagy szárítógép hangját, hogy a kisbaba ritmikusan ismétlődő zúgást hallgathasson. Megteszi ugyanezt a baba szobájában lévő légkondicionáló vagy párásító, illetve, időnként egy - két állomás közé beállított rádió is. - Játsszunk le klasszikus, vagy lágy modern zenét, esetleg dzsesszt. Semmiképpen sem Heavy Metalt, ez idegesíti a kisbabákat.
Érintés
- Határozottan de gyengéden masszírozzuk a kisbaba hátát nyakától a popsija felé.
- Határozottan paskoljuk, vagy dörzsöljük a baba hátát és popsiját.
- Egy meleg szobában fektessük a babát valami szilárd felületre, és gyengéden masszírozzuk a hasát az óra járásának megfelelő irányban. Ha azt gondoljuk, a gázok bántják, ez segíteni fog neki megszabadulni azoktól. Ezután finoman nyomjuk a hasára a térdét, hogy kipréselje a gázokat.
Kép forrása: pixabay.com
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Sérült gyermek a családban
Következő hír
Baba - mama jóga
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak
A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.
Közösségi hozzászólások: