SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Játszószőnyeg: varázslat a babának

Családinet [cikkei] - 2017-11-14
 [X]

Képzeld el, hogy pici baba vagy: a hátadon fekszel egy puha, színes szőnyegen, és megpróbálod elkapni, vagy legalább elérni a lelógó játékokat, amiknek olyan kellemes hangjuk van. Néha visszahuppansz a puha játszószőnyegre és kacagva erőt gyűjtesz, hogy újra megpróbáld. Egyszerűen imádod a játszószőnyegedet, és azt, hogy itt van veled anya is.

 

A játszószőnyeg, ahogy a pszichológus látja

Pszichológusok szerint azért fontos a játszószőnyeg, mert ösztönzi a babádat a mozgásra, segíti a látás, a szín és térlátás kialakulását, megtanítja a babádat logikusan gondolkodni (mit kell tennie azért, hogy elérje a játékot, és az mikor fog hangot kiadni), emellett segíti a baba-mama kötődést, hiszen amíg játszotok, ott vagy vele, és együtt nevettek, együtt vagytok. Persze a játszószőnyeg sokkal több ennél: a játék maga.

 

A játszószőnyeg: így látja a baba

A babádnak teljesen mást jelent a játszószőnyeg: neki nehéz, de érdekes játék, ahol el kell kapnia valamit, amit aztán meg kell tapogatni, kóstolni, és még anyu is itt van. Színes, nagy formákból áll, azért, hogy a - még - gyengébben látó babáknak a formák, később pedig a színek legyenek érdekfeszítőek mindaddig, míg a játékhídról le nem kerülnek a játékok, amikkel egyenként is tud majd játszani.

 

Vegyél vagy ne vegyél játszószőnyeget?

Több olyan listát lehet találni az interneten, ahol összegyűjtik a legfeleslegesebb tárgyakat, amit minden anyuka megvesz a babájának, és ezeknek a listáknak részben igazuk van. Tényleg nincs szüksége a hatszázadik csattra (mert az olyan jól áll neki), a babanapszemüvegre (ez inkább rossz, mint jó), és a 19-es méretű márkás, (mondjuk tízen ezer forintos) baba/sportcipő sem biztos, hogy elengedhetetlenül fontos egy pár hónapos gyereknek, aki nemhogy futni, még felállni sem nagyon tud.
Az ilyen listákon néha feltűnik a babaszőnyeg is, mint felesleges dolog, azzal az érvvel, hogy a baba nem éri el a játékokat, és csak hisztizni kezd, majd bandzsítva próbálja megszerezni a lelógó darabokat.
Ez persze nem igaz. Nem írjuk le még egyszer a szőnyeg előnyeit, inkább abba gondolj bele, hogy ha nem lenne, a babád nagy eséllyel a kelleténél többet nézné az üres plafont az élete első pár hónapjában, inger nélkül. Nem kétséges tehát, hogy egy játszószőnyeg (a legnagyobb és legelismertebb márka a Fisher Price) kell a babának. De hogyan válaszd ki?

 

5 dolog, amire figyelj a választáskor, avagy: így érdemes játszószőnyeget venni

Elmondjuk mi az az 5 dolog, amire figyelj a játszószőnyeg vásárlásakor:

  • 1: Gondosan válaszd ki az alakját (van négyzet, kör, és más alakú játszószőnyeg is), és a méretet is, megfontoltan dönts.
     
  • 2: Figyelj, merre áll a játékhíd: mi a Babamarketnél azt javasoljuk, hogy válaszd az íveset, ne a felfelé álló játékhidast (a játékhíd, az amin vannak a játékok), mert az ívest könnyebben eléri majd a baba.
     
  • 3: Szerintünk (hacsak nem játszóházba veszed) ne műanyagot, hanem inkább szövetet válassz, mert sokkal puhább.
     
  • 4: A legtöbb játszószőnyeg hordozható, de érdemes olyat választanod, amit könnyen el tudsz csomagolni, mert gyakran viszed majd magaddal.
     
  • 5: Ami neked unalmas, az a babádnak maga a csoda: tudjuk, hogy unod a zenéjét, de vásárolj olyat, aminek van hangja is, mert megnyugtatja majd a babádat.
     
  • 5+1: Fektesd napközben pici gyereked a játszószőnyegre, és tegyél mellé 2-3 érdekes játékot, hadd küzdjön értük. Érdemes a rajta lévő játékokat váltogatni, nehogy ráunjon a baba.

Ha pedig eldöntötted, hogy szeretnél játszószőnyeget (egyébként szuper ajándék is, mert ez az, aminek mindenki örül) akkor kattints ide, és nézz szét nálunk: Játszószőnyeg

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
Hozzászólások

LEGOLVASOTTABB

Tragédia Zalaszentgróton: összecsomózott lepedőkön próbált leereszkedni a 14 éves lány a 4. emeletről

Egy emberként gyászolja Zalaszentgrót a 14 éves Viktóriát, aki tragikus körülmények között vesztette életét.

Vajna Tímea béranya segítségével lett édesanya, és már úton van a második baba is

Évekig tartó küzdelem után béranya segítségével megszületett Palácsik-Ráthonyi Tímea első gyermeke, és már úton van a második baba is.

Tragédia Kalocsán: Meghalt egy gyermek, miután a kalocsi kórházból Bajára küldték

Egy gyermek életét vesztette, miután a kalocsai kórházból Bajára küldték - számolt be az esetről az ATV Híradója. A gyermek kedden délután került a kalocsai intézménybe kruppos köhögéssel és tüdőgyulladással, azonban ott nem látták el, mivel a kórház gyermekosztályát korábban bezárták.

Holtan találtak egy tízéves német fiút Berekfürdőn

Holtan találtak egy tízéves német állampolgárságú fiút a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Berekfürdőn - közölte honlapján a rendőrség vasárnap délután.

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja