Anya énekének varázslatos hatása a kislányára
Németh Noémi [cikkei] - 2015-04-08
Síró kisgyereket gyakran láthatunk. Egy baba elpityeredik attól, ha éhes, ha szomjas, ha fázik, ha melege van, ha egyedül érzi magát, ha unatkozik, és még sorolhatnánk. Na de a meghatottságtól könnyező baba... Ilyet nem minden nap lát az ember :)
Minden baba szereti hallgatni, ahogy énekel az anyukája. A lágy dallamok, a legkedvesebb személy ismerős hangja nyugtatóan hat a kicsikre. Általában érdeklődve figyelik anya gesztusait, szájmozgását, csodálattal tölti el őket a szép dallamok hangzása, majd annyira megnyugszanak, hogy végül elálmosodnak és elalszanak.
Ez a 10 hónapos kislány azonban egészen szokatlan módon reagált anyukája éneklésére. Ahogy meghallja a dalt, csodálat ragyog az arcán. A meghatódottságtól néha el is sírja magát, majd szégyenlősen mosolyog és ragyogó szemekkel néz az anyjára a könnyes szempillák alól.
Nézd meg ezt a 2 perces videót, te is legalább annyira meg fogsz hatódni, mint ez a tündéri kislány.
Családinet hozzászólások:
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak
A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.
Közösségi hozzászólások: