SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Bolti bébiételek: a vizsgált termékek 95 százalékában találtak veszélyes anyagokat

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-10-18
Amerikai kutatók a bolti bébiételek 95 százalékában találtak olyan anyagokat, amelyek potenciálisan veszélyeztetik a gyermekek agyának fejlődését.

A vizsgált 168 termék 95 százaléka tartalmazott ólmot, 75 százaléka kadmiumot, 73 százaléka arzént és 32 százaléka higanyt – számolt be róla a CNN. A szóban forgó ételek egyötödének ólomszintje volt a megengedettnek legalább tízszerese, annak ellenére, hogy a szakértők szerint ebből az anyagból már egy minimális mennyiség is káros az egészségre.

A vizsgálatok a rizsalapú termékeket, az édesburgonyát és a gyümölcsleveket találták a legveszélyesebbnek, bennük található ugyanis a legnagyobb mennyiség a felsorolt fémekből. „Ezekből az anyagokból már a legkisebb mennyiség is negatívan befolyásolja az agy fejlődését és a gyermek későbbi intelligenciáját. Ez a hatás minden egyes alkalommal megnövekszik, amikor a gyerek ezeket az ételeket fogyasztja” – olvasható a jelentésben.


Rizsalapú élelmiszerek

A kutatók a legkárosabbnak a rizsalapú élelmiszereket találták, mivel ezekben lelhető fel a legtöbb arzén. Már egy 2004-es tanulmány kimutatta, hogy azok a bangladeshi gyermekek, akik arzénnal fertőzött vizet voltak kénytelenek fogyasztani, társaiknál kimutathatóan rosszabbul teljesítettek az intelligenciateszteken.

A rizs a termesztése során a talajból és a vízből szívja magába az arzént, ezért ebből a szempontból a barna rizs még rosszabb is, mivel nem hántolják meg, így több mérgező anyag marad benne.

A jelentés a veszélyes élelmiszerek helyett a következő alternatívákat javasolja:

  Legtöbb fémet tartalmazó termékek Egészségesebb alternatívák Veszélyes anyag szintje
Rágcsálnivalók Puffasztott rizs Rizsmentes rágcsálnivaló 93 százalékkal kevesebb
Fogzási fájdalmat enyhítő ételek Kekszek, rizsalapú kétszersültek Fagyasztott vagy hideg zöldségek, gyümölcsök 91 százalékkal kevesebb
Gabonafélék Rizspép Másféle gabonapép, pl. zab 84 százalékkal levesebb
Italok Gyümölcslevek Víz 68 százalékkal levesebb
Zöldségek, gyümölcsök Sárgarépa, édesburgonya Ezek mellett fontos más színes zöldségek fogyasztása is Akár 73 százalékkal kevesebb


Kapcsolódó cikkeink:

Kép: sergey0506 / shutterstock

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Mi történik? Több mint 120 iskolában van bombariadó az országban

Csütörtök reggel bombariadókat jelentettek több budapesti és később vidéki iskolából is, miután fenyegető e-maileket kaptak az intézmények. Az érintett iskolák között vannak csepeli, óbudai és újpesti intézmények, valamint a XVII. kerületi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnázium, illetve a Zrínyi Miklós Általános Iskola is.

Családi tragédia Győr közelében: karján a kisgyermekével lépett a vonat elé egy édesanya

Tragédia történt péntek este Győr-Ménfőcsanak közelében: egy édesanya, karján a gyermekével a vonat elé lépett. Az édesanya azonnal meghalt, a gyermek életéért a gyorsan kiérkező mentők küzdöttek, de nem tudták megmenteni – írja a MÁV-csoport Facebook-oldala.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja