Jó, ha tudjuk...
Leggyakrabban a tavaszi-őszi lábbeliket viseljük - amelyek a téli időjárási feltételek kivételével - főként tavaszi és őszi időszakban rendszeres tartós használatra alkalmasak.
Az alkalomszerű viseletű lábbelik csoportjába a következők tartoznak:
- Az alkalmi lábbelik, amelyeknél elsősorban a divat hatása érvényesül, ezért e temékeknél az esztétikai igény a legjelentősebb. Ebből következően használata az adott hordási feltételek figyelembevételével alkalmanként rövid időre korlátozódik.
- A szabadidő lábbelikre a sportos kivitel a jellemző. Aktív testmozgással járó tevékenységhez (kocogás, kirándulás, hosszabb séta, stb.) készülnek, és mint ilyenek, huzamosabb időtartamú viseletre alkalmasak, de folyamatos hordásuk nem javasolt.
- Sport lábbelik, melyek az egyes konkrét sportágak jellegének és mozgáskövetelményének megfelelően kialakított cipők (pl. kosárlabda-, tenisz-, futballcipő, túracipő, stb.).
- Papucsok, amelyek általában csak fejrészből állnak. Egyes modellek házi viseletre készülnek, míg más típusok strandon, illetve utcán is népszerűek.
Jó, ha tudjuk...
A lábbeli kiválasztása során minden esetben lábpróbával célszerű meggyőződni a termék megfelelőségéről, rendeltetési célra való alkalmasságáról. Vásárláskor mind a jobb-, mind a ballábas cipőt fel kell próbálni.
Jó, ha tudjuk...
Ügyeljünk arra, hogy zárt cipőben ne érjen végig a láb, mivel ez kedvezőtlenül hat a komfortérzetre. A nem megfelelő illeszkedés a lábon elváltozást okozhat, de a lábbeli belső felületének károsodását is (pl.: az orrrészen) előidézheti.
A felerősítő elemmel készült termékek felsőrészét (pl.: fűzős kivitel) rögzítsük a lábhoz, ugyanis ellenkező esetben a láb dörzsölő igénybevétele miatt a belső felület kopik (pl.: szárrészen).
A lábbelit rendeltetésének megfelelően használjuk! Univerzális lábbeli nincs.
A jogszabályi előírásoknak megfelelően a lábbelikhez tartozó címkén tájékoztatni kell a vásárlót a termék rendeltetéséről, az alapanyagösszetételről (felsőrész, bélés, fedőtalpbélés, járótalp), továbbá a használat és kezelés szempontjából lényeges jellemzőkről.
Az anyagösszetétel megadható jelképes jelöléssel, vagy szöveges megnevezéssel. Vásárlás előtt győződjünk meg arról, hogy lábbeli jelölése a jogszabályi előírások szerinti-e.
A jelképes jelölések és megnevezések következők:
Jó, ha tudjuk...
A lábbeli élettartamát nagymértékben befolyásolja a viselés utáni rendszeres ápolás, tisztítás. A lábbelit a használati-kezelési útmutatóban leirtak szerint célszerű kezelni. Más tisztítási mód esetén a felsőrész és az alsórész is károsodhat (pl.: gépi mosásnál).
Jó, ha tudjuk...
A fogyasztót vásárláskor megilleti a szavatossági jog, amely, fogyasztói szerződéseknél két év.
A szavatossági időtartamon belül a vásárló reklamációval élhet, ha a termék rendeltetésszerű használat, ápolás, tárolás ellenére károsodik.
- A reklamációt a vásárlás helyén kell bejelenteni, a hibás termék és a fizetési bizonylat bemutatásával.
- A reklamációról jegyzőkönyvet kell felvenni.
A szavatossági jogok a vásárlót két lépcsőben illetik meg. Az első lépcsőben a vásárló kijavítást, vagy kicserélést kérhet.
A második lépcsőben a vásárló az árleszállítás és az elállás között választhat.
forrás: www.nfh.hu
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)