Megannyi diétáról hallhattunk, illetve olvashattunk már életünk során, és természetesen ezek közül szinte mindet ki is próbáltuk. Viszont ezek egyike sem tesz említést a mozgásról, ami nélkül egyik fogyókúra sem vezet tartós eredményhez. Sajnos a megfelelő étkezés és a rendszeres testmozgás elválaszthatatlanok. Az egészséges életmód elkezdésének legelső ellenérve az ehhez szükséges dolgok anyagi vonzata. Drága a biokaja, a fittneszbérlet, és a többi, ami az addig megszokott lusta, eltunyult életvitelünk megtartása mellett szól.
Ám ahhoz, hogy kicsit csinosabbá tegyük testünket, nem feltétlen kell anyagi csődbe jutni. Aki az egészsége érdekében nem szeretne ezer forintnál többet költeni, annak a legjobb megoldás a hullahopp karika! A neve a 18. századból származik, egy hawaii táncról kapta, melyhez hasonló mozgásokat kell végezni hullahoppozás közben. Az ókori Egyiptomban használták először. Első változata szőlővesszőből készült, elsősorban szórakozás céljából. Később a görögök bambuszból, fémből és fából állították elő, de ők már nem csak a móka, hanem a csinosabb derék elérésének érdekében. Majd a 14. században az angolok szív- és érrendszeri problémák gyógyítására használták. A 20. században két amerikai Richard Knerr and Arthur "Spud" Melin legyártotta a karika műanyag verzióját, amiből két hónap alatt 25 millió darabot adtak el.
Attól függetlenül, hogy igen hasznos sportszerről van szó, leginkább játékboltokban lehet rájuk lelni, de már nem ritka a sportboltokban sem. A legjobb a fából készült karika, ugyanis a súlya miatt jobban megdolgoztatja a derekat (de a műanyag is tökéletesen megfelelő). Az átmérője akkora legyen, hogy a testünk középpontjához tartva át tudjuk lendíteni a fejünk felett, mintha ugróköteleznénk. Karikázás közben nyugodtan megnézhetjük kedvenc sorozatunkat, zenét hallgathatunk, vagy akár olvashatunk is. Napi fél óra hullahopp, és az eredmény már egy hét után mérhető, e mellett, ha elsajátítjuk a karikával való sétálást, nőies mozgást is kölcsönöz.
A hullahoppozás egy kötetlen, szórakoztató, és mindenek előtt egy igen hasznos mozgásforma. Tekerhetjük a nappaliban, a kertben, vagy ahol éppen kedvünk tartja. Előnye, hogy kis helyet foglal, kényelmes, valamint összeköthetjük a kellemest a hasznossal. Heteken belül pedig egy „hulla jó” derekú csaj (esetleg pasi), fog visszaköszönni a tükörből!
A 2011. februári cikkíró pályázatra beküldött írás.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)