Cseresznye
A cseresznye tartalmánál fogva kitűnő vértisztító. Ez különösen a téli vitaminhiányos étkezésben segíthet, ha néha befőttben vagy mélyhűtött gyümölcshöz formájában fogyasztjuk, így ellenállóbbá teszi a szervezetet. Vértisztító hatása révén - javítva a máj működését - segít a pattanások kezelésében, javítja a bőr hidratáltságát. Természetes hormontartalmánál fogva javul a szervezet "homeosztázisa", és ez is a bőr szépüléséhez vezet.
A legegészségesebb, ha nyersen fogyasztjuk a cseresznyét, de készíthetünk belőle levet is. Tegyük szűrőtálra a cseresznyét, mártsuk két-három percre a forró vízbe. Borítsuk egy lapostányérra, és nyomkodjuk egy kissé meg a krumplinyomóval. Válogassuk ki a magokat, a többit öntsük a turmixgépbe. Kúraszerűen fogyasszuk, naponta fél pohárral.
Az őszibarackban levő A- és a C-vitamin tartalma csökkenti a pattanások kifejlődését, és ellenállóbbá teszi a bőrt a betegségekkel szemben. A nap hatásának is jobban ellenáll, valamint a sebesült bőr hamarább begyógyul. Az őszibarack-arcpakolás eredményeként a bőr megtisztul, rugalmasabbá, fiatalosabbá válik.
Áfonya
A bőrbetegségek, különféle kiütések a máj működésével függhetnek össze. Az áfonya jó vértisztító, azért gyógyítólag hat az ekcéma, kiütés, pikkelysömör esetén.
A bőrre is tisztítólag hat a citrancs. Ezt A- és C-vitamin tartalmának köszönheti, a C vitamin ugyanis fontos alkotó eleme a kollagén szöveteknek, amelyek a bőr alkotó elemei. Képes az ereket is regenerálni. C-vitamin tartalmának köszönhetően a bőrt megvédi a vírusos támadások ellen, az A-vitamin pedig segít a gyulladások gyógyításában.
Gránátalma
A vérző aranyérre hatékony gyógyszerhez jutunk a gránátalma levében. Vegyünk egy csomó vattát, mártsuk be a lébe és kenjük be a végbelet. Ezt ismételjük meg naponta többször.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)