SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

8 szabály, amit beszéljetek meg, mielőtt a gyerek megkapja az első okostelefonját

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-07-29
Mikor érdemes a gyereknek okostelefont venni? A szakemberek szerint minél később, de a gyakorlat azt mutatja, hogy alsóban néhány, az általános iskola végére pedig gyakorlatilag minden gyerek zsebében ott lapul a készülék. A következő lépéseket tegyétek meg, mielőtt a kezébe adod az első okostelefont.
8 szabály, amit beszéljetek meg, mielőtt a gyerek megkapja az első okostelefonját

1. Nyiss a gyereknek egy e-mail fiókot!

Ne a saját fiókoddal regisztrálj a készülékre, hanem nyiss egyet a gyerek nevében! Lehetőleg olyat használjatok, amelyhez neked is lesz hozzáférésed.
 

2. Olyan készüléket vásárolj, amelyhez elérhető a szülői felügyelet funkció!

Így korlátozni tudod az internetezést és bizonyos oldalak elérését. Sok telefonhoz még nyomkövető funkció is tartozik, így a Google Maps-en tudod ellenőrizni, hol jár a gyerek – vagy legalábbis hol a telefonja. Ez utóbbi azonban erősen bizalmi kérdés, sőt, egy ponton túl a gyerek magánélethez való jogát is sértheti, ezért óvatosan bánj vele, és nagyobb gyereknél ne használd.
 

3. Beszélgessetek a közösségi oldalakról!

Nem véletlenül 13 év a regisztráció alsó korhatára a közösségi oldalakra. Ennél fiatalabb gyereket ne engedj a Facebookra vagy az Instagramra. Később, ha már elég érettnek találod, tanítsd meg ezen oldalak biztonságos és etikus használatára. Járj elöl te magad a jó példával: ne lógj a közösségi oldalakon éjjel-nappal, és semmit ne posztolj ki a gyerekről a megkérdezése nélkül.
 

4. Ne mentsd el a bankkártyaadataidat!

Állítsd be, hogy minden alkalommal kérjen jelszót a telefon vásárlás előtt. Emellett érdemes letiltani is az alkalmazásokon belüli vásárlásokat.
 

5. Beszélgessetek a posztolásról!

Nagy kísértés mindent, ami történik, folyamatosan posztolni, de ebben is próbáld meg mértéktartásra ösztönözni a kamaszt. Mielőtt kiír valamit, gondolja végig, egy óra múlva vagy másnap nem fogja-e cikinek érezni. Abba is gondoljon bele, hogy az írásait jó eséllyel látják a tanárai is – nem kötelező ilyen módon kellemetlen helyzetbe hozni magát.
 

6. Biztonsági szabályok

Utcai zenehallgatáskor főleg legyen nagyon körültekintő! Szaporodnak azok a tragikus balesetek, amelyeket az okozott, hogy a fiatal fülhallgatóval a fején nem figyelt a közeledő autóra vagy vonatra.
 

7. Ragaszkodj a korlátokhoz!

Nehéz, és folyamatos éberséget igényel, mégis érdemes szabályt felállítani arra vonatkozóan, hogy mennyi időt tölthet a gyerek a készüléke társaságában, és ehhez kitartóan ragaszkodni. Rajtatok múlik, hogy napi vagy heti limitet állítotok-e fel, hogy ebbe beletartozik-e az online végzendő házi feladat is, és hogy más időkeret vonatkozik-e a hétköznapokra és a hétvégékre.
 

8. Baj esetén mindig hallgasd meg!

Mire elérkezik az okostelefon használatának ideje, remélhetőleg sikerült olyan bizalmi kapcsolatot kialakítanod a gyermekkel, hogy tudja: bármi sérelem érte, bárki bántotta üzenetben, vagy bármitől is ijedt meg, a te védelmedre mindig számíthat.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: natureaddict / pixabay

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

"A manipulatív szülők annyira ügyesen leplezik igazi szándékaikat, hogy gyerekeik állandó zavarodottságban élnek. Tudják, hogy becsapják őket, de nem tudnak rájönni, hogy hogyan."
Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Már a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján is kezeltek idén súlyosan beteg gyermeket szamárköhögéssel. Míg a korábbi években maximum egy-két megbetegedést tapasztaltak éves szinten Magyarországon, addig az idei első negyedévben már 12 esetet regisztráltak. A betegség ellen létezik védőoltás, amit a gyerekek kötelező oltásként kapnak meg, de a kisbabákra különösen veszélyes lehet, ha a védettség kialakulása előtt fertőződnek meg a kórral.
A diabétesz kialakulása előtt évekkel lehetnek jelei egy gyakori szövődményének

A diabétesz kialakulása előtt évekkel lehetnek jelei egy gyakori szövődményének

Idegbántalomra utaló kisebb eltéréseket már egészséges cukoranyagcseréjű, de cukorbetegség szempontjából magasabb kockázati csoportba tartozóknál is találtak a Semmelweis Egyetem kutatói. A vegetatív és érzőidegrendszer zavarát okozó állapot jeleinek mielőbbi felismerése segítheti a betegség megelőzését és hatékonyabb kezelését.
Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Nemet mondani nem könnyű, főleg nem a gyerekünknek, mégis elengedhetetlen része a szülői szerepnek ez is: hiszen felelősségre, önkontrollra és érzelmi szabályozásra tanítja a kicsit. A következetes és szeretetteljes nevelés hatására a gyerekek biztonságban érzik magukat, és magabiztos, felelős felnőttekké válhatnak. De hogyan mondjunk nekik nemet?
5 hasznos tipp kontaktlencsét viselőknek

5 hasznos tipp kontaktlencsét viselőknek

Viszket vagy ég a szeme, amikor kontaktlencsét visel? Számos oka lehet annak, hogy kontaktlencse-viseléssel összefüggő kellemetlenségeket tapasztal. Dr. Lendvai Zsanett, a Budai Szemészeti Központ szemész szakorvosa segítségével összeszedtük a probléma hátterében álló lehetséges okokat, illetve tippeket is adunk a panaszok enyhítésére.
A szerkesztő ajánlja